bugün

noksanlıklara gebe giden insan adayıdır.
(bkz: vajinasına koymak)
(bkz: bizim köyde göte göt derler)
- abi geçen noldu biliyo musun?

+ noldu?

- şu vajinasına koduğumun adamı arabama çarptı.

+ vay vajinasına koyiim.
*
bir kızla cocuk ormanda gezerken canları sevişmek ister. ve sevişmeye başlarlar bir kac dakika sonra ormanın bekçisi bunları yakalar. iş uzar karakola giderler. polis ifadelerini almaya başlar. cocuga anlat olayı der:
-efendim biz ormanda geziyorduk, arkadaşımın vajinasına dokundum, benim penisim sertleşti ondan sonra olan oldu.
tamam der kıza anlat bakalım der.kızda aynen:
-efendim gezerken arkadaşim vajinama dokundu,sonra onun penisi sertleşmiş, öyle oldu yani.
tamam der bekçiye sorar.
valla komserim, bu arkadaşın s.ki kalkmış, (arkasına dönmüş, kıza) bacım senin .mının adı neydi?

bekçiden rivayetle: vajina kim?
vajina ve am farklı şeylerdir.
am dediğimiz organ, klitorisi ve vajinayı kapsar.
vajina ise döl yoluna bağlı olan giriştir.
esasında diğer türlüsü de nafile çabadır. ben am sözcüğünün ilk çıktığı günden itibaren ayıp sayıldığını hiç sanmıyorum. ama ayıp bir organı (ayıp ki örtülüyor değil mi, şimdi bunu tartışmasını yaptırmayın bana) karşılamak için kullanılana kullanıla ayıplaşmıştır kelime. yani bu ayıp organa am yerine vajina vajina diye diye zaman içerisinde vajina kelimesi de ayıplaşmış bir kelime olacaktır. şöyle örnek vermek gerekirse: fiziksel veya ruhsal sağlığı sorunlu insanlar için eskiden sakat denilirdi. ayıp bir kelime haline gelince, özürlü denmeye başlandı. o da ayıp bir hale gelince, engelli denmeye başlandı. e artık yavaş yavaş engelli de ayıplaştı, artık birçok yerde engelli yerine engel tanımayan kelimesinin kullanımını görüyorum sakat insanlar için. neyse çok uzattım, demem o ki, bu işin sonu yok.
(bkz: am yerine vajina diyen köpoğlu)
kesinlikle amcık ağızlının önde gideni.
(bkz: vajinaya am diyen kültürsüz türk insanı)*
(bkz: bizim memlekette göte göt derler)