bugün

Not: Az sonra okuyacaklarınızı evde denemeyiniz.

tv falan izlemem genelde. Ama nedendir bilmem bu gece aile toplanmış, ben de bir bakayım dedim. Bir güzel türk kahvelerimiz de geldi. Meyvedir, kuruyemiştir vs. derken baktım şu ali kaptan'ın olduğu diziyi izliyorlar. dedim kimmiş bu kerata falan. hah, öyle bir geçer zaman ki dizinin adı.

velhasıl mete denen bir çocuk var. böyle nasıl desem tam kalemim. Böyle her an patlamaya hazır bomba gibi, burnu her an sinirlenip duman çıkaracak bir boğa burnu gibi. bunlar bir müzik yarışmasına katılıyorlar. ailem gayet heyecanla mete ve gurubunun kazanmasını bekliyor. Ben de ailemin o enteresan heyecanını izliyorum. Dizi alt tarafı. Metenin ninesi hoplayınca neredeyse bizimkiler de hoplayıp alkışı basacak.

Bir an ben de mi gaza geldim noldum bilmiyorum ama nestle çikolatamı önce elime, sonra da ağzıma verince heyecanım yatıştı. "mmmmhhh" falan dedikten sonra baktım dizide yarışma sonuçları açıklanıyor. pezevenkler sanki yetenek sizsiniz yarışmasındalar. reklam falan girdiler hepi topu 3 gurubu açıklayamadılar. reklam sonunda heyecanla açıkladılar. 1. ya mete idi ya da değil. O sırada mete'lerin 1. olduğunu açıklayınca arasıra yaptığım dengesiz davranışlarımdan birini sergiledim. Sabri gibi "allaaaaaahhhh" diyerekten zıpladım koltuktan. Sonra bağırmaya devam ederek önce başımı eğme hareketini yaptım kolçağa, sonra da yere atıp kendimi dönmeye başladım annemin oraya kadar. tabi saniyelik iş. Nasıl bağırdımsa babamın boşluğuna mı gelmiş ne. bastı küfürü. erkekliğe bok sürmüyor ama baya korktuğu aşikardı. Tabi adam şekilden şekile girmiş vaziyette belki 15 dakika küfürü bastığı gibi biz de 20 dakika aralıksız güldük haline. karın kası yaptım yaza iyi hazırlık oldu.

dizi mizi ipimde olmasa da babam diziyi uçuşumdan sonra açmadı. oturma eylemi falan yapardım aslında televizyonun önünde ama iç çamaşırına birkaç damla kaçırdığını düşündüğümden ve totosundan belki biraz baş verip iç çamaşırına sürüldüğünü tahmin ettiğimden bulaşmadım kerataya. Sonra hemen bir tuvalete gitti geldi adamcağız.

Diyeceğim o ki, adam olun. akıllı olun len.
(bkz: bu sefer güldürmedi)