bugün

öyle sevgili mi olurmuş? o sevgili buraya gelecek.yakına gelecek.işte o kadar.
özlemini gidermek birbirini görmek için skype dan konuşulan sevgilidir. ama bilinmez ki aslnda o skype konuşmaları daha da cok özletir.
aradakı mesafelerin ne kadar fazla olması o kadar acı cekmeye neden olur. uzaktan sevgili olmak çok sevdıgınde zor olan bir durumdur. yanında olunca da zor olmuyor mu tabı kı oluyor ama uzakta olmak daha çok düşündürür, düşünmekte pek iyi birsey degildir fazla düşünürsen sonu kötü bitebilir.
sevginin bu devirde bile seksten ibaret olmadıgının göstergesi desek.
Değerinin işte o zaman anlaşıldığı sevgili.
aşkın ne olduğunu hissettiren olaydır. hergün birşey öğretir, kazandırır insana özlem duygusu. akla gelmeyecek yerlerde bile leylasını arayan mecnunun yanında bu hiçtir aslında o uzakta da olsa seviyorsanız birbirinizi her an yanyanasınızdır.
Zeki müren - şimdi uzaklardasın
hasrettir. çoğu zaman insana kendi kendine sorular sordurur. yarim ordaysa beni burada tutan nedir diye.
sevgili uzaktaysa evlilik uzakta olmamalıdır. yoksa gerçekten çekilmesi zor olandır.
Çok güzelsin sevgilim. Ama yakından.
insanın hayatını siker mesafeler. Net
sanal sevgilidir.
arebesk aşk yaşamaktan hoşlananların sevgilisi.
"gel" demediği gibi "kal" demeyecek olandır gittiğinizde.
kavga etmesi kolay, barismasi uzun süren sevgilidir..
kolay kolay ulaşılamayandır. biliyorsun dünya yuvarlak ve elimize bir teleskop alıp bakmaya çalışsak bile dünyanın malum yapısı yüzünden uzaktaki sevgiliyi göremeyebiliriz. uzaktaki sevgili çoğumuz için gerçekten can sıkıcı ve üzücü bir hale dönüşmüştür bu yüzden. ancak kendimce bu konuda bir çözüm geliştirdim ve bu sayede artık herkes uzaktaki sevgilisini ya da hoşlandığı kızı istediği zaman canlı olarak izleyebilecek. onlara dokunamasak bile canlı olarak anbean görebileceğiz. nasıl mı? tabii ki dünyanın çevresine aynalar yerleştirerek. alt, üst, sağ, sol, ileri ve geri olmak üzere dünyanın 6 kenarına da ayna koyacağız. bu sayede sevgili ya da hoşlanılan kız dünyanın neresinde olursa olsun onu hep görebileceğiz. taslağını henüz çizdim ama konuyu nasa'ya yarın bir telefonla açmayı düşünüyorum, bu saatte uyumuş olabilirler zira. işte o proje:

http://sketchtoy.com/65913649
görsel
Lafta olmayan bir zorluğu vardır. Yanında olmaya alışmış birisi için başlarda çok zor gelir lakin sevgiliyle ne kadar az görüşülürse bu zorluk o kadar azalacaktır. Her sıkıntıda olduğu gibi bu da yaşanmadan anlaşılamayacak birşey dir.
Olmayacak sevgilidir. Bitiyor anam çok kasmayın. ilişki yakından yaşanan birşeydir uzağa düşmeyeceksin boka sarar. Depresyondan başını kaldıramaz paranoyak olursun.
4 gün sonra Ankara'ya gidecek olandır. Uzaklardan nefret ediyorum.
Başta mesafeler çok etkilemez deyip daha sonra herşeyin bitmesi işte.
özlenendir uzaktaki sevgili. canınız her istediğinde göremezsiniz, zordur.

yıllar evvel vardı bir sevgilim, ben istanbuldayken o görevi gereği ceylanpınar'daydı. uçakla gitmek bile yetmiyor, indikten sonra tekrar otobüsle 2 saatlik yolculuk yapmam gerekiyordu. uçak saatini otobüs saatine, otobüs saatini uçak saatine uydurmaya çalışmak, resmen zulümdü. bazen mecburen biniyordum uçağa, hangi saat olursa olsun. ama indiğimde ceylanpınara giden otobüs bulamıyordum.

biletall.com o zamanlar yoktu tabi. karşılaştırma, ona göre bilet alma şansım yoktu. zor günlermiş şimdi düşündüm de. ama kavuştuğumuzda tüm çekilen çileye değiyordu bence.
görsel

Yanında olmayan ama içinde olan sevgilidir. özlem duygusunu iliklerine kadar yaşarsınız.

Not: bu entryi girerken bile özlüyorum.