bugün

bir sağa bir sola dönüp, uykunun kaçmasıyla sonuçlanır.
uykuya dalmadan önce; insan uykuya acaba nasıl dalar, dalma anımı görebilseydim nasıl olurdu, acaba hangi rüyalara dalacağım, sabahları kendiliğimden nasıl uyanabiliyorum, annem böyle alarm kurmuş gibi aynı saatte ötmeyi nereden öğrendi şeklindeki sorular zihni kemirebilir. kesinlikle insan o anda kendini ciddiye almamalıdır. uykusuzluğa kadar gider o iş.
(bkz: işte bunlar hep seks)
gelecek için ütopya kurmaktır.
Muhtemelen yarın yaşanacak olan hayali diyaloglardır. Uyumadan önce dert edilip, o bana şöyle derse bende ona böyle derim diye düşünülüp yok yere kendi kendinize sinirlenmenize bile sebep olur. Neden yok yere derseniz muhtemelen o kişi sizin düşündüğünüzü söylemez de ondan.
"Oğlum geçmişe gitme şansım olsa 99 krizinden önce varımı yoğumu satar dolara basardım. Ya da 80'lere gidip metallica'nın prodüktörü olurdum. deli para kırardım."

Evet, gereksiz bir insanım.
genel de korkunç şeylerdir ki uyku kaçsın. Hobaaaaa say bakalım koyun şimdi!
çeyrek ne kadar ilginç bir kelime. sürekli tekrarlanılır çeyrek, çeyrek, çeyrek.
çeyrek ekmek, üçü çeyrek geçiyor, beşe çeyrek var, çeyrek altın aa bak ne kadar fazla yerde kullanılıyor, cidden çok ilginç. tekrar çeyrek, çeyrek, çeyrek... napıyorum ben ya?
eski aşkımı her gece yatağa kafamı koyar koymaz aklıma getiririm. bilmiyorum ama bir şekilde kafamın içinde yaşıyor sanki. nedense hep geceleri ortaya çıkıyor bu fikir. sabahları hiç aklımda yokken gece olduğunda rahat kafamı yastığa koyduğumda ansızın geliyorsun be güzelim. gelme olur mu? allah aşkına gelme.

(bkz: git kendini sevdirmeden)
uykuya dalmadan önce düşünülen saçma sapan şeylerden biri günün muhasebesini yaparsın. türk insanı aklını üç şey dağıtırmış. biri namaz kılarken aklına türlü olaylar gelir. iki aklına hiç gelmeyen olay tuvalete girdiği zaman gelir. üç kafasını yatağa koyduğu zaman gelirmiş.
pişmanlıklar dolu şeyler genellikle. ya da lan ulan keşke suspus oturmak ya da şunu söylemek yerine bunu deseydim gibi. ya da böyle değil de şöyle olsaydının hayallerini kurarız.
gözlerimi artık kapatmak zorunda olduğum için elimden bıraktığım kitabın devamı... okuyacaksın işte az dayan! yok, illa hayalini kurup kitabın sonunda yikilicam. başka türlü tadı mı çıkar? *