bugün

uydu kanallarında çıkan dolandırıcılık reklamlarıdır. uyduda bulunan bütün dandik kanallarda reklam olarak insanları dolandıran televizyondan ürün satan dolandırıcı kişiler ve telefon numaraları olan reklamlar çıkar.
Din adı altında neler satıyorlar.
Ayrıca telefon zayıflama hapı vs her şeyi.

Nerde bu devlet insan cidden merak ediyor.
hangi 2 resim farklıdır bilene 500.000 tl ödül gibi bir yarışma yapıp ücretli aranan 0900, 0888 ve 0898 ile başlayan hatları aratıp para kazanan ama ödülü vermeyen dolandırıcılar da mevcuttur. bir de bu dolandırıcılar soruları kimse bilmiyormuş gibi yapıp para kazanmaya çalışırlar.
aile büyükleriyle izlenince (dede anneanne gibi) onların bu reklamları gerçek zannetmesi bu kalpazanlar için büyük gelir kapısı olduğunu farzediyorum. genç nesil orjinal ve çakma arasındaki farkı anlarken büyüklerimizin iki ürünüde aynı sanıp ucuz diye kandıkları bu reklamların acilen kaldırılması gerektiği görüşündeyim.
sosyal medya üzerinden yüklenip halkı bilinçlendirmek gerek. millet anlasın bunların dolandırıcı olduğunu..
Geçen gece inat edip sonuna kadar izlediğim krem reklâmı da bunlardan birisidir.

Bu öyle bir kremdir ki boyun-bel-kasık fıtıkları, ayak mantarı, bâsur ve romatizma gibi birbirinden bağımsız, birbirleriyle ilgisi olmayan hastalıkları bir çırpıda tedâvi eden mucizevî bir kremdir. Bu kremi bizlere önermeyen çok çeşitli servislerin doktorları derhâl diplomasını iade etsin, pazarda limon satsın şifâ niyetine.

Kremin pazarlaması da ayrı bir uzmanlık işiydi. En kurumsal firmaların satış uzmanları gelip de feyz alsın bu abiden. Aynen şöyle satıyordu :

'' Allah cezâmı versin ki çok iyi bir krem bu. Tüm hastalıklara iyi geliyor hem de. 60 lira verin kullanın, memnun kalmazsanız 600 lira geri ödeyeceğim. Vallahi billahi diyorum ya bak yemin ediyorum, daha napayım?''

Adam yemin etti aga, daha ötesi var mı? Yemin edip allah'ı da şâhit gösteriyor bak dürüstlüğüne.

Haa bu arada konuşmalarda elhamdülillahlar, rabbimler, maşallahlar, inşallahlar aslâ eksik değil. öyle de dini bütün insanlar. ''Müslüman adamız, bizde yalan dolan talan olmaz'' diyorlar. gözlerim yaşardı izlerken, öyle hislendim.

işin goygoyu bir yana bu adamlar ''bebekler için de kullanabilirsiniz'' dedi. ulan bebeğin bünyesiyle yetişkin insan bünyesi bir mi? öldürecekler çocuğu, sebep olacaklar sahtekârlıkları için.
ben en çok cinsel güç arttırıcı macunumsu karışımlara bayılıyorum. adamlar öyle bir anlatıyor ki sanırsın bir kaşık alan rocco siffredi olacak, yatakta panter kesilecek.

yani bütün dünyanın sıkıntısını çektiği, harıl harıl çare aradığı, hatta hakkında kanserden bile çok araştırma yapılan bir soruna çözüm buldun ve yozgat66 kanalında telefonla, 100 liraya satmaya çalışıyorsun he mi?

en çok da onlar satılıyordur kesin. lan bu bizim millet var ya.
insana garip kafalar yaşatır. Hatta o ürünü aldıracak kadar kafanızı güzel yapar.