bugün

acı hayat isimli dizide kenan imirzalıoğlu adlı kişinin gülü sımsıkı eliyle sarıp dikenlerinin batması sonucu avucundan kanların dökülmesi, acıhayatkolik kişilerin zihninde yer edinmiş sahnedir.
deli yürek adlı dizide kenan imirzalı oğlunun bu sefer kelebek bıçağını avcunda sıkarak ortalıgı kana bulamasıda unutulamaz bir sahnedir.
deli yürek dizisinde turgay atacan ın adamlarının tümünün, silahlarını miroğluna çevirdiği sahnedir. miroğlu nun silahı turgay atacanı göstermektedir. bölüm orada biter.
Aşk-ı memnu'da Bihter'in annesinin ayaklarına kapanarak ağlaması ve itirafı hiçbir zaman bu dizinin müdavimleri tarafından unutulmayacaktır. Bu diziyi sevmemek elde değil, sevmek de marifet değil.
Star tv deki bir dizide geçmiştir;
zil çalar kadın kapıyı acar kocası gelir.
Koca;neden telefonun kapalıydı tatlım
kadın:elektrikler kesikti aşkım sarjı bitmişti aşkım elektrik gelince takacağım.
Adamın zili çaldığının farkında olmayan yönetmen hala yönetmen olduğunu düşünür.
"beni beni beni bihterini" dedikten sonra kendini vuran bihter ve "hıaaaaaağ" şeklinde çığlık atan nihal'in olduğu sahne.
ali: su nerdesin?
su: bilmiyorum...
ali: bekle geliyorum * * *
supernatural 05x21, death'in gelişi.

http://www.youtube.com/watch?v=u1EzU9sLQ6I
asmalı konak. nurgül yeşilçayın özcan denizin yanına koşarak gitmesinin ardından özcan denizin nurgül yeşilçaya şapkasını ağzından alıp takmasıdır. hai seni bekletmedim aynaya bile bakmadan geldim diyen nurgül yeşilçaya özcan denizin biliyorum bebeğim sen en iyisi şapkayı tak demesidir.
bir de bir de! sıdıkanın pencere maceraları!
dizi değilde dizi devamı olan deliyürek cehennem bumerangındaki bozo'nun 2 teröristi sorgulama sahnesi beni çok etkilemişti.
russian institute un her sahnesi.
kurtlar vadisi nde polat alemdar ın cerrahpaşalı meto nun kafasını kestiği sahne.
yılan hikayesi'nde zeyno'nun (bkz: meltem cumbul) öldüğü sahne.
bir de sanırım öyle bir geçer zaman kide osman'ın "baba dövme beni, vuyma bana" dediği sahne unutulmayacaktır.
yaprak dökümü'nde birinci sezondaki leyla - necla kavga sahnesi. akabinde leyla'nın çıldırma sahnesi.
asmalı konak - bahar'ın kanser olduğunu, kendisi dışında herkesin bilmesi ve bahar'ın abd'ye gitmek üzere gözü yaşlı uğurlanması.
(bkz: size yusuf miroğlu yasalarını bildiriyorum)
(bkz: memati baştan soruldu)
-- pişman değilim hakim bey...
''tatar ramazan'' tokat sahnesi.
oz dizisinde kareem said'in valinin kendisine yönelik yaptığı af talebini reddettiği sahne.
yine aynı dizide kareem said - simon adebisi kavgası ve simon adebisi'nin ölümü.
yaprak dökümü 1. sezon finalinde tren garı sahnesi.

bu sahneyi izlediğimde, uzun ve anlamsız üniversite yaz tatillerinden birini geçiriyordum. yine sabah 10 gibi uyanmış, uyanır uyanmaz da o zamanlar tek eğlencem olan yaprak dökümüne sarılmıştım. derken o final bölümü ve çok duygulanmama sebep olan gar sahnesi. sonradan izlediğimde çok da etkilemedi ama. demek ki zamanına izlemek lazım bazı şeyleri.
aşkı memnu nasıl unutulur. (bkz: bihterin intiharı)
çemberimde gül oya"da ümit"in vurulduğu, zarife"nin de "ümiiit" diye bağırarak yanına koşması, ve başucunda hıçkıra hıçkıra ağlaması.
godfather part 2 de michael'ın karısının yüzüne kapıyı kapatması.
küçük ibo boya sandığıyla eve girer ve yengesini bir adamla yatakda görür.ibo'nun yengesi;
-iboooo !! ,küçük ibo;
-yingeeeeee , bu replik hafızamdan silinmez.