bugün

evet artık bu bizim için bir eylem olmalı. hey öğrenci ne duruyorsun üniversiteye giriş!
üniversiteye giriş konusunda yıllardır bir tartışmadır gitmektedir.
"hayatımız bilmem kaç dakikalık bir sınavla şekilleniyor, bu sistem yanlış, vıdı vıd vıdı"

bu insanlara peki nasıl bir sistem olmalı diye sorduğunuzda, aldığınız cevap genelde şu oluyor: "üniversiteye giriş sınavsız olsun.. "

oldu amına koyim bi de suyundan da koysunlar mı? daima Şikayet edip, çözüm üretmek için kafasını yormayan bir insan üniversite okusa ne olur? üniversitenin amacı liseyi sekiz yıla çıkarmak mıdır? 4sene lise 4sene de üniversite = cehenneme odun!!!

amaç bu değil ki, amaç araştıran, merak eden, düşünen,
analiz yapan, bilgi peşinde koşan insanlar yetiştirmek. ülke üzerinde oyananan oyunları net bir şekilde görebilecek insanlar yetiştirmektir. ve bunları önlemek için aktif mücadele edecek, bilinçli insanlar yetiştirmek, türkiye'yi sömürgeleşmekten kurtaracak aydınlar üretmektir. (öyle olmadığı kesin, ama öyle olmalı)

üniversiteye girişin sınavsız olabilemesi için herşeyden önce liselerin standardı yükseltilmeli. cumhuriyetin ilk döneminde olduğu gibi kalifiye bir eğitim ordusu oluşturulmalı. <<<liseye kafayı soktun mu gerisi gelmemeli, öğrenmeyen adam mezun olamamalı>>> sınıf geçme barajı yükseltilmeli, bir dersten kalan adam ortalamadan
geçememeli, o dersi vermeden okulunun bitmeyeceğini bilmeli.

ve ve en önemlisi de liselerde kaliteli, bilgiyi test eden bir bitirme sınavı olmalı. okulda iyi eğitim verilmeli ki, liseyi bitirmek için de amansız bir dersane sektörü sökün etmesin!! 25 yaşına gelmiş, halen lise bitirme sınavına gelen "ibretlik öküzler" olmalı ki üniversiteye giriş sınavsız olabilsin. hak eden de etmeyen de liseden mezun olursa üniversite neye göre belirleyecek kaliteli üniversite öğrencisini.

boş boş atıp tutmak kolay, eğitim parasız olsun, üniversiteye giriş sınavsız olsun, herkese eşit ekmek, eşit su falan fıstık..

bu ülkede öküze öküz, hayvana hayvan denilmediği sürece, kalifiye gençlerin kıymeti bilinemez. o nedenle ayrım "üniversiteye girişte olmazsa, liseden çıkışta olmak zorundadır." iki kere iki dört eder. efenim.