bugün

hani anlıyorum ak parti'den nefret ediyorsun. başbakanı günahın kadar sevmiyorsun. bu hükümetten kurtulmak için ne olsa yaparsın. ama umudunu kemal kılıçdaroğlu gibi birine bile bağlamak nedir arkadaş?

siyasi olarak görüşü bir yana; bir adam da duruş olacak öncelikle. baktığın zaman "işte bu" diyeceksin. ben kemal başgana bakınca gülesim geliyor. arkadaşlar chp ye oy ver bik bik bik ülkeyi satıyolar bik bik bik kömür mömür bik bik bik diyip kemal kılıçdaroğlu çok iyi falan deyince "ay ben gülerim" diyorum.

sosyalist diyorum. hani eşitlikten, özgürlükten, halktan yana olandan bahsediyorum. hani ülkeyi halkın yönetmesini savunan kişi. hani şu sınıfsız ve sınırsız bir dünya isteyen idealist kişi. yani sen bu tanımlamalara sahip olacaksın sonra gidip, ne kadar cuntacı varsa partiye pompalayan adamı lider kabul edeceksin.

türkiye sosyalistlerin en büyük sorunu; sosyalizmin yanlış algılanması ve atatürk'ten sonra sosyalistlerin peşinden koşabileceği bir lidere sahip olamamalarıdır.

yukardaki sosyalist tanımlamalarına bakınca, bunu türkiye de sağlayabilecek tek liderin recep tayyip erdoğan olduğu gün gibi aşikardır. ne diyeyim allah size de nasip eder inşallah.