bugün

birine 3 günde üye olan kişi, üye olamadığı diğerini övüp durur.
birinde troll, diğerinde yazarsındır.
gün be gün sol frame de açılan içler acısı başlıklardan sonra 'uludağ sözlük vs inci sözlük' başlığından ibaret olacaktır.
interaktif sözlükler arasında ilk beş sırada yer alırlar. zaman zaman az da olsa argoya yer verirler. bünyede alışkanlık yapar. bir girdi mi çıkmak bilmez.
(bkz: sol frame den kaldır) özelliğine sahip uludağ sözlük, bu özellik kullanıldığında emin olun ekşi sözlükten çok daha temiz bir yer olduğu için, uludağ sözlüğün kazandığı karşılaştırmadır.
ikisinin de moderasyonu kötüdür ama uludağ sözlüğünkü çok daha kötüdür.
iy 0 der geçerim . 1.90 ganyanı falan vardır heralde.
akşam sekize kadar bende dahil olmak üzere cayan birben başlığına entry girmemişiz 3 tane bizim ise yorum yaptığımızda modlar tarafından silinen şahsiyet. onlar 30 entry girmişler başlığa.
son zamanlarda uludağ sözlüğün daha ileride olduğu kanısındayım.
google da e yazınca çıkan bir ekşi sözlük ve u yazınca çıkmayan ul yazınca çıkmayan ulu yazınca çıkmayan ulud yazınca çıkmayan uluda yazınca çıkmayan uludağ yazınca çıkacak zannediyorsun ama yine çıkmayan uludağ s yazınca ancak o da ikinci sırada sonuca ulaşabileceğiniz sözlük arasındaki karşılaştırma.
edit: ulusö yazınca direkt geliyormuş.
biri oldukça eski, diğeri de ötekine kıyasla yeni olan iki sözlüğün karşılaştırması. benzetme ne kadar uygun olacak bilemiyorum ama... birine girdiğimde kendi evimdeymiş gibi hissediyorum, birine girdiğimde de kendimi misafirliğe gitmiş gibi hissediyorum. evet... ekşisözlük, uludağ sözlük'ten çok daha kaliteli, hatta adınızı duyurma durumunuzun yüksek olduğu bir yer. alışkanlıktan olsa gerek veya bilemiyorum... burada uzun zamandır yazar olmamdan dolayı tamamen psikolojik bile olabilir. uludağ sözlük yazarlarının yazılarını veya atılan mesajları her zaman daha samimi buluyorum. ekşi'de şova yönelik yazılar daha çok bulunuyor. burası böyle iyi... isteyene ekşi hesabımı satabilirim, bir köfte ekmeğe...
(bkz: tabii ki sağdaki).
ekşi = türkiye ve dünya gündemi
uludağ =yazarların anlık gündemleri.
uludağ daha pragmatik.
biri üye olurken entryleri okumadan herkesi üye yapıyor, diğeri de okumadan şutluyor gibime geliyor. hangisinin hangisi olduğunu anlamışsınızdır.
nenem der ki; "ekşiyen şey kısa sürede küflenir." bilmem anlatabildik mi!
ekşi sözlük, üye alımını hızlandırırsa burası boşalır.
uludağ sözlük, ekşi hesabı açılana kadar bekleme odasıdır.
ekşi birgün yada radikal gazetesi iken uludağ milliyet, hürriyet vs...dir.
ekşi sözlük çakma entelleriyle, çok bilmişleriyle doluyken, uludağ sözlük trollerle doludur. şahsen trolleri tercih ederim.
(#16512327) burdaki entrydeki resmi ekşibition'a koyduğumda anormal tepkiler almadım ekşi'den. nedense uludağ'da millet hemen laf atıyor. ters tepki. tepkiyi anlarım da eksi oy ne oluyor onu anlamıyorum?
uludağ sözlüğün sikip atacağı karşılaştırma.
bence bu karşılaşmayı spac sözlük alır.
Vw polo vs mercedes s320 olayıdır.
secimimi uludagdan kullanmistim ben zamaninda.
biz uludağ'a gönül verdik.