bugün

Erken yaşta evlilik Türkiye’ nin hala en başta gelen toplumsal sorunu. Bu konuda Türkiye, Avrupa’ da birinci sırada yer alıyor. Yani utandıran bir birinciliğe sahip...
en son skandal haber bağcılar eğitim ve araştırma hastanesi' nde patladı;

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2017 yılı boyunca 348'inin gebeliği kesinleşmiş 392 çocuk gebeliği vakasının, adli makamlara kanuna uygun şekilde bildirilmediği ortaya çıktı. üstelik, Küçükçekmece’ deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde 115 çocuk gelin davası bir sonuca bağlanamamışken.

(bkz: 115 hamile çocuk)

üstünde durulması gereken bu kadar önemli sorunlar varken sağlık bakanlığı tütün ürünleri ile ilgili acil eylem planı hazırlıyor. Buna göre 18 yaşından küçükler için uygulanan sigara ve tütün mamülleri satış yasağı, 21 yaşa çıkarılacakmış.

ne kadar önemli bir sorun değil mi?

18 yaşında olan bir genç, ülkeyi yönetecek kişi için oy kullanabilir veya kabine de millet vekili olabilir ama sigara alamaz.

başarılarınızın devamını diliyorum.

https://www.cnnturk.com/t...da-yas-siniri-21e-cikacak
tütün meselesi epey öenemli.
lakin yaklaşım şu olmalı.
sigaralarda ve her şey de vergi oranı arttıkça kaçak oranı artıyor.en ucuz sigara şu an herhalde 9 tl falan.
sen bunu 6-7 tl civarına getirirsen kimse gidip ne olduğu belli olmayan tütünleri içmez.
vergi düştüğü halde devletin geliri artar.
güncel Önemli Başlıklar