bugün

atatürke saygıdan dolayı bir dönem sevdiler sonra işte hep çıkar ilişkisine dayalı takıldılar türklerle. sanırım türkleri seven tek topluluk güney korelilerdir.
Istediklerini vermeyince, kuyruk acilari olunca tabi sevmemeleri gayet normal.
Sevilirler ama dünyanın her yerinde ırkçı insanlar vardır. Mesela Türklerde bu pek görülmez yani çok yoğun değildir.

Bel ki bunun nedeni Türkiye'de yoğun şekilde yabancı yaşamamasıdır ama pek fazla ırkçılık görülmez. Mesela Rusya ile sorun yaşandığında Rusya da Türkler sıkıntı çekti ama Ruslar Türkiye'de sorun yaşamadı. Çünkü böyle işler yapmayız.

Ama bazı ülkelerde çok ırkçı sağ guruplar olabiliyor. Onlarda sorun çıkarabiliyor. Onun haricinde zaten kimse kimseye karışmaz.
Sevilirler ama dünyanın her yerinde ırkçı insanlar vardır. Mesela Türklerde bu pek görülmez yani çok yoğun değildir.

Bel ki bunun nedeni Türkiye'de yoğun şekilde yabancı yaşamamasıdır ama pek fazla ırkçılık görülmez. Mesela Rusya ile sorun yaşandığında Rusya da Türkler sıkıntı çekti ama Ruslar Türkiye'de sorun yaşamadı. Çünkü böyle işler yapmayız.

Ama bazı ülkelerde çok ırkçı sağ guruplar olabiliyor. Onlarda sorun çıkarabiliyor. Onun haricinde zaten kimse kimseye karışmaz.
gerçeği tam olarak yansıtmayan söylem.

Türkler dünyanın hiçbir yerinde değil, belli yerlerinde sevilmez.

Peki neden?

Yaşadığımız ülkede bile belli bir güruh Türkleri sevmezken; politikanın, ticaretin, siyasetin, tarihin devreye girdiği bir oluşumda nasıl heryerde sevilmeyi beklersin ki?

Ben kürt, türk, laz, çerkez kavgası yapmıyorum. inanın öz be öz Türk olup " Türkleri sevmiyorum. " diyebilen bir nesil var, bu gerçekten çok acı.

Onun yanısıra Almanya'ya gittim orada da belli yerler var, aynı bizde olduğu gibi. Kimisi Türklere alışmış, hor görmüyor ve iletişim kuruyor; kimisi kabul etmiyor, sevmiyor, kötülüyor, dövüyor.

Ama kimse bizi sevmiyor, söylemi gerçekten yanlış.
Çünkü bütün dünyada:

Türk=seks turizmi.