bugün

gayet normal bir söylemdir çünkü turist demek para demek yani yabancısı olarak gelinen ülkeye bir fayda sağlamak demek. avrupa dan ülkemize gelen turistler tatil ve benzeri sebeplerle ülkemize sıcak para sokarken avrupa ya giden yurttaşlarımız avrupa yı sömürmek ve karıştırmaktan başka bir şey yapmamalarından dolayı normal karşılanan olaydır.
eyfel kulesinin altında kokoreç satan bir zihniyetin ürününden turist olmasını beklemek bedevi den beyaz saray sözcüsü olmasını beklemek kadar saçmadır.
turist demek: gittiği ülkede kalıcı olmayan kişi, ziyaret amacı ile gitmiş kişi yani.

avrupada ki türkler ise orada yaşıyor bu sebeple turist denmiyor olabilir mi?
mesela ben hiç bir faslı ya da turist dendiğini görmedim. adam orada yaşıyorsa nasıl turist densin ki?

ayrıca avrupa da yaşayan türklerin orayı sömürdüğünü söylemek, o ülke ekonomisine hiç bir şey katmadığını söylemek cahilce yapılmış yorumdan başka bir şey değildir.

bu gün almanya'da döner dükkanlarının toplam cirosu almanya'da ki mc donalds ların toplam cirosuna yetişmiş ise ekonomiye bir şeyler katmıştır he.

bu kadar cahilce bir yorum yapabilmek için baya kasmak gerekiyor sanıyorum.

tanım da yapalım mı?: gerci tanım neyi yapacaksın ki soru başlığı biz de cevabımızı verdik. aha tanım da bu olsun.
her adım başı türklere rastlanmasının getirdiği durumdur artık turist değil vatandaş olmuşlardır.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
güncel Önemli Başlıklar