bugün

(bkz: ne olursa olsun yaşamaya mecbursun)
amerika'nın içten bölmek için "din" kavramını kullandığı bu amaçla hazırladığı plana cahil halkın balıklama atlamasıyla ekmeğine yağ sürdüğü binlerce km öteden kıçlarıyla güldükleri ülke. birde dindar geçinen tayfa var o salaklarda hala bunların din adına yapıldığına inanıyor. safmısınız lan yakında inandığın herşeyi petrol, doğalgaz yani para için senden alacaklar. çoluğuna çocuğuna tecavüz edecekler. (bkz: ırak). sen nasıl bir cahilsin ki hala bir oyunun bir planın parçası olduğunu göremiyorsun. vay anasını göz göre göre bir ülke böyle yıkılır.

Edit:Çok cümle oldu ama sayfalarca yazsam ancak...
allah ın en sevgili ülkesi.

bana küçüklüğümden beri öyle gelir.
(bkz: ben yaptım oldu)
satılık ülke..
hayalperest vatandaşları olan, siyasetçileri ne yapsada beğenilemeyen, aslında ikinci sınıf bi ülke ama hep en iyisi biziz denilen, değerli madenlere sahip, insanları kendi çıkarlarını düşünüp ülkeyi boşveren insanlar olan, kişisel çıkarları doğrultusunda yaşayan, hayallerine ulaşmak için çalışmayıp göt devirip yatan bir çok genç yüzünden yani işsizlikten` dolayı geri kalmış bir ekonomisi olan bir ülkedir. ne ülke ama.
bu ülke yönetilmez, idare edilir.
trajikomik bir oyunun sahnelendiği ve seyircilerin de ne olduğunu anlamadan tepkisiz bir şekilde izlediği bir yer.
halkı her alanda hep ama hep vasata mahkum edilen ülke..

(bkz: maalesef gerçekler acıdır)
(bkz: anan zaa xd)

fake attım. geliyor:

ortadoğunun bir parçası.
an itibariyle; "el clasico izliyoruz." cümlesidir.
(bkz: nasıl koydu aykut kocaman)
(bkz: koltuk üzerine dantel koymak)
"hükümet ne kullanıyor bilmiyorum ama kafası hep iyi"
uyanmazsak 5 sene daha boku yedik.
Yalnız ve güzel ülke...
"7 lira sigara mı olur lan?"
''gelişmekte olan ülke'' yıllardır.
haksızlıklar ülkesi.
8.5 yıldır mükemmel gelişme göstermiş olan ülke.
uyuyan devler ülkesi.
gerek yeraltı gerek yer üstü zenginlikleri bakımından fakat aynı zamanda vatandaşları tarafından bu değerlerin bilinmediği ecnebilerin hayallerinde bile göremeyeceği "ütopya".
davosta yunancı, dünyada amerikancı, azeriyle gardaş düşmanına dost, bu sloganlarla, otuz kişi toplayıp bir parti kurup, köşeyi dönenlerin ülkesi= türkiye...
26 45 Doğu Meridyenleri.

36 42 Kuzey Paralelleri.
bindik bir alamete , gidiyoruz kıyamete.