bugün

layiklik müslüman karşıtlığı değildir. din ile milleti kandırmaya karşıdır. türkiyede müslümanlığı yok etmek isteyen mi var ki böyle bir cümle kurulsun? chplisi mhplisi akplisi herkez müslümandır.
Birilerinin halen zoruna giden gerçek. Ulan hadi 15-20 yıl önce laiktir laik kalacak desen anlardım da, bu hükümete, bu ezici muhafazakar nüfusa (mhp, akp, bbp ve diğer sağ muhafazakarla birlikte% 70 e yakın) rağmen halen bu gerçeği inkar etmeniz, 2 kere 2 nin 4 olduğunu inkar etmeniz gibidir. Ne kadar ederseniz edin sonuç değişmez. Amerika birleşik Devletleri gibi dünyaya hükmeden devlet bile laik değilse ve yine de özgürlük açısından dünyada bir numarasaysa bence laiklik bir sihir değil insanın özgürlüğünü kısıtlayan bir düşüncedir. (Bkz; sırf dininin gereğini yerine getiriyor diye türbanlı olduğu için insanların yıllarca dışlanması laiklik denen sistemin özgürlüğü kısıtladığının kanıtıdır. Size ne? isteyen türban takar isteyen şapka! Sonra vay efendim niye bu ülke laiklikten soğudu oluyor! Niye olsun yine laikliği takım tutar gibi sözde uygulayan chp ve zihniyeti yüzünden!

islam devleti demek şeriat ile yönetiliyor anlamına gelmediği gibi özgürlüğün kısıtlanacağı anlamına da gelmez. Her ne kadar tayyip ve hükümetinin diktatörce hamleler yapmış olsa da bu ilerleyen zamanlarda daha özgürlükçü bir hükümetin gelip daha özgürlükçü bir yönetim anlayışı ortaya koymayacağını göstermez.

Abd'de hristyan bir ülkedir ve ülkenin resmi sloganı "Tanrı'ya güveniriz" ama adamlar da her şey özgür. Türbanla üniversiteye girememek gibi bir uygulama hiç olmadı!

Hadi onlara da laik olmadıkları için yobaz desenize!
Bir 'ülke'nin nasıl herhangi bir dine mensup olabileceğini anlayamayan beni şaşırtmış önermedir. Aynı şekilde insanlar da 'laik' olamaz. Laiklik devlete ait bir kavramdır. Nasıl komik insanlarsınız belli değil.
Kemalistlerdeki şahane hayalgücüne tanık olduğumuz başlık.
"türkiye müslümandır" sözündeki "türkiye" sözcüğü türk halkını ifade eder.

türkçe de bu olaya mecaz-ı mürsel (ad aktarması)denir. devlet insan olmadığı için devlete din de telakki edilmez.

1921 anayasasındaki "türkiye islam devletidir" ibaresindeki türkiye de yine türk milletini ifade eder. devleti ifade etmez