bugün

Türkiye bir fırsatlar ülkesiymiş Dünyanın neresinde ülkenin en fakir yöresinde doğan, lise eğitimini tamamlayan bir genç, arkadaşıyla inşaat işine girdikten sonra imkânları değerlendirerek ülkenin en güçlü müteahhitlik firmasına sahip olabilir? Ve 3’üncü Boğaz köprüsünü yapmaya soyunabilir? türkitenin fırsatlar ülkesi olduğunu bir bizler göremiyoruz bu fırsat bir bizim elimize geçmiyor bu fırsatları gören kitle belli bizim gibilerin asla göremeyeceği durumdur bu.
tecavüzcüden duyulması yüksek bir ihtimal olan cümle.
hee fırsatlar ülkesi .mına koyyim. ben lise de deliler gibi çalıştım okulu 3. bitirdim, mülakatlarda dayısı var diye uçaktan haberi olmayan puştu benim yerime aldılar. bu mu fırsat .mına koyyim. züküyolar bizi züküyolar çatır çatır. okumayın arkadaş dayınız amcanız varsa okumayın.
Masada bir bardak vardır kötümser bunun yarısı boş der,iyimser yarısının dolu oldugunu iddia eder, realist ise yarısı boş ama diğer yarısı dolu der ve tartışmaya başlar o sırada bir mektup gelir; Sevgili iyimser, kötümser ve realist siz bardağın dolu mu boş mu olduğunu tartışırken ben o suyu içtim. imza : FIRSATÇI
Türkiye fırsatçılar ülkesidir.
Doğru bir tespittir. Ister Türkiye olsun ister başka bir devlet kişi zamanın şartlarına göre kendisine bi alan belirler ise yükselmesi kaçınılmazdır tabiki aklını kullandığı sürece. Örnek vermek gerekirse adını hatırlamıyorum ama sular ile haberler çıkmaya başladığında bi girişimci filtre üretip yüz milyarlarla ifade edilecek ciro elde etmiştir.