bugün

bu aralar fazlasıyla içinde bulunabilecek durum.
-ülke insanının sorgulamaktan bihaber olması.(sadece akp değil genel)
-güç kimdeyse ona tapan medya ve yalaka kesim.
-bir hiç uğruna öldürülmek.
-putçu kemalist ve aşırı dindar yobazlar.
-tacizler,tecavüzler ve hoşgörüsüzlük.
-sik gibi olan eğitim sistemi.
-facebook ve twitter insanı samimiyetsizliği. ve aklıma gelmeyen daha birçok olay insanı ülkesinden tiksindirir.

edit:ilk ya sev ya terket diye gelecek cahil sazanlar yüzünden bi sikim değişmiyor kodumun ülkesinde. devam edin milliyetçi asalaklar.
bir arkadaşımın hergün yaptığı eylem. yapma hacı o kadar da kötü olamaz diyordum meğer adam haklıymış. şu sıralar tiksinmek hafif kalır o duygular için...
bir çok insanın içinde bulunduğu durumdur ve sayıları gün geçtikçe artmaktadır.

not: keşke insanın daha değerli olduğu bir ülkede yaşasaydım. lisans mezunusun sikine takan yok. senin hakkını devletin memuru yiyor. o 2500 alır, sen 800 ü zor bulursun. amına koyayım böyle adaletin ben, yiyin anuna koyiim!
asla diye reddilecekler arasında ilk sırada yer alacak eylemdir.

ülkem; uğruna can verilesi
ülkem; emperyalizme peşkeş çekilen
ülkem; yöneticilerinin satmak için yarıştığı
ülkem; halkı allah diyen herkese inanan
ülkem; yıllardır her taraftan sömürülen ama bitmeyen
ülkem; okumuşa, aydına, bilgine, bilime düşman
ülkem; inatla direnen
ülkem; vatan sevdalısı devrimcileri katledenlere hayran
ülkem; her şeye rağmen benim ülkem, vatanım, yuvam...

bu karanlığın biteceğini, bu karanlığa sebep olanların yok olacağını bilmek bile seni sevmek yeterlidir. bu topraklar her dönemde zalime isyan şiarını dile getiren yiğitler yetiştirmiştir. yine aynı olacaktır, Bedrettinlerden, demirci kawalardan, pir sultanlardan mustafa Suphilerden, deniz gezmişlerden, 19 aralıklardan, Ulucanlardan ve her daim bugünlere.

bu vatan umut yüklüdür. bu vatan bizimdir.
kolluk kuvvetleri, güç sarhoşu iktidarları ve menfaatçi insanlar yüzünden zaman zaman yaşanılan durumdur.
bir kürt alevisi olarak hissedilendir.
Tiksindiğin bir yemek varsa yemezsin değil mi?

Tiksindiğin bir ülkede de yaşamak zorunda değilsin değil mi ama?
türkiye'den değil bazı zihniyetlerden iğrenmektir. yoksa türkiye cennet gibi bir yer. ama ne kadar kanı bozuk, sayko, şerefsiz, bilinçsiz ve cahil zihniyet varsa bu topraklarda toplanmış. tam bir karışık kuruyemiş.
Zaten alevi ve ermenilerin hissettigi bir durumdur.

işte kapi işte sapi.
Saniyeler önce aklımdan geçen düşüncelerdir ki Bu başlığı gördüm.