bugün

Van Bilim ve Eğitim Kurumları bünyesinde açılan anaokulu, ilköğretim okulu, Anadolu ve Fen Liselerinin yer alacağı Bilim ve Eğitim Kurumu'nun temeli, Van'da atıldı. Van Vali Yardımcısı ve Edremit Kaymakamı Nurullah Ertaş, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, AKP Milletvekilleri Burhan Kayatürk, Fatih Çiftçi, Mustafa Bilici ile Edremit´in BDP´li Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan´ın katıldı.

AKP Van Milletvekili Burhan Kayatürk´te "Bediüzzaman Said Nursi´nin Medreset´ül Zehra hayalinin gerçekleştiğini" söylüyor, açılışta.

Açılış konuşmasını yapan Van Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, "böylesi bir eğitim kurumunun temelini atmaktan onur duyduğunu" söyledi.

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ise yaptığı konuşmada " Bu proje yüz yıllık bir hayaldi ve umarım bu hayal bu proje ile hayata geçer " diye söyledi.

AKP Van Milletvekili Burhan Kayatürk´te " Bediüzzaman Said Nursi´nin Medreset´ül Zehra hayalinin gerçekleştiğini " ifade etti.

Medreset´ül Zehra, 1907'de Said-i Nursi'nin Abdülhamit'e önerdiği, Nur tarikatının yaygınlaşmasını, sağlayacak, önemli bir araç olarak görüyordu. Mısır da bulunan Cami-ül Ezher'i medresesini örnek alıyordu.

Said-i Nursi'nin talebeleri bugün iktidar olup, devlet makamınca törenle medrese açıyorlar. Yıl:2011...
(bkz: recep beyimizin yeni icatları) daha neler görecek bu ülke