bugün

maliye'nin vergi dairelerinin yeni sloganı.
bilgi-sevgi yi anlarım da, bir ülke vergi ile nasıl kalkınır işte onu anlamadım?

çok vergi ile kalkınmış bir tane ülke göstersinler bana, ben de bu işi bilmiyor olayım.

bu slogandan sonra yeni zamlar yolda demektir, şimdiden hayırlı olsun.

maliye ye ve çalışanlarına bilgilerimi, sevgilerimi ve noktanoktalarımı* sunuyorum.
gelir idaresi başkanlığı'ndan gelen zarfın üzerinde yazıyor. vergiyi sevgiyle eş tutan zihniyete tüküreyim.
(bkz: istanbul vergi dairesi başkanlığı)
bilgisiz ve sevgisiz, birşey sordun mu suratına bön bön bakan, ruhsuz ve bıkkın memurların** işlettiği bir yerin böyle bir sloganla yola çıkması zaten abesle iştigal. gel gelelim doğu ve güney doğu anadoludan alınamayan vergi, büyük şehirlerdeki ve batıdaki şehirlerdeki vatandaşın sırtına yükleniyor. bu mu kalkınma?
Dun eve gelen arac vergisini yatırınız ikaz mektubunun uzerinde yazan yazıdır.
adam olun verginizi verin yoksa sizi çok pis severiz demek istiyorlar. ok bro mesaj alınmıştır.
sübliminal mesajdır aslında. ss kaidesine gönderme yapmaktadır.

"ya seve seve vereceksin vergiyi ya sike sike alacağım" demek istemiştir devlet baba.

not: yuh amk ne anlamlar çıkıyor, vergiyle sevgiyi bir cümle içinde kullanınca.
doğru slogandır. türkiye'de ki insanlar bilgiden, sevgiden ve kendi yaşamlarını mutlu bir şekilde sürdürecekleri bir gelirden yoksun kalmışlardır efendim.
kalkınıyor da biz görmüyoruz..
türkiye'de hiçbirisi olmadığını düşünürsek kalkınmadığımız gerçeğini artık anlarız.
doğru slogan.
Bu entrynin başlığına bakınca gülemiyorum çünkü güleceğim organın üzerinde oturuyorum.