bugün

yaşadığı ortam,yetiştirilme tarzı vs nedeniyle oldukça dardır ya da yozlaşmıştır.
şiirler yazarsın,güzel sözler söylersin etkilenmez,
ama lezzeti önemli olmasın sadece menüsü ''pahalı'' bir lüks resturantta,mum ışığı eşliğinde, gene ''pahalı'' bir tek taş pırlanta takdim edilmesi onu o kadar baştan çıkartır ki sizi romantik bir erkek sanar.
ona göre ''önemli günler''in hatırlanması yetmez,gene eşdeğer lükste bir ürün daha ister böylece o ''önemli günler'' önemini,maneviyatını yitirir,sadece ve sadece senin onun için bir şeyler satın alma günün oluverir.
özet olarak;türk kızının romantikliği kapitalizme hizmet eder.
daima değişkenlik gösterendir. çoğunluğu ( hepsi değil çoğunluğu! ) ikili ilişkilere maddesel ve içsel yaklaşırken mantıklarını tamamen bulmaları zor bir yere bırakırlar ve geçici akıl kullanırlar. daha ileri bir versiyonu ise alkol almada herhangi bir sorunu olmadığını söyler dururken aslında kendini kaybetmiş ve hatalar yapmaya başlamış olmasıdır. kimsenin kendi savunma mekanizmasını reel hayata düşürecek bir harekette bulunmamasını temenni ederim.
özel bir günde birkaç bira eşliğinde, kanepede birbirine yapışık halde oturup romantik bir film izlemek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. her yıla bir tek taş acayip romantik olurdu.*
(bkz: vallahi şaka ehe) vurmayın ya. çift bakınız veriyorum bak.
SEYRETTiĞi AMERiKAN ROMANTiK KOMEDiLERiYLE SINIRLI KLiŞE ANLAYIŞTIR.
Erkeğin bir bakışı dokunuşu yeterlidir. Gözlerinin içine bakıp kocaman öpmesi yeterlidir. Kısacası bayanın onun için özel olduğunu ve onu ne kadar çok sevdiğini belli etmesinin yeterli olduğunu düşünüyorum.
(bkz: bmw 320d)
Konu tamamıyla türk erkeğinin sevgili ya da eş seçme konusundaki yeteneği/yeteneksizliği ile ilgilidir. Kişiliği oturmamış, aklı 5 karış havada, tabiri caizse "çocuk" statüsündeki(zeka gelişiminden bahsediyorum biyolojik yaştan değil) kzılarla sevgili olursanız sonuç yukarıda yazılanlar gibidir. Yoksa türk kızlarının tamamı böyle değil.
görsel
"hadi benim için öl"
Bana şiir oku, bana şiir yaz, şair ol ama sadece bana şeklinde gelişen bir süreci benimsemek.
- kalpli uçan balon
- kırmızı gül
- mum
- peluş hayvan (en çok bunu anlamıyorum)

Gerçek romantizm bu değil.
Klişelere gelesiniz.
Pek yozdur.
bedava yiyem, içem, gezem, hediye alam.