bugün

bir kraliçe edasıyla yürürken gülünç olduklarının farkında değillerdir...
alçak gönüllülük kavramı kendileriyle pek bağdaşmaz...
bulundukları ortamda hep gerginlik yaratırlar... *
susma cezası onlar için en büyük cezadır...
başarılardan tatmin olma duygusunu tanımazlar...
%90 kadarı konuşmaktan korkar, ama eksi vermekten dedikodu yapmaktan arkadan savurmaktan korkmaz. kalan %10 canımızın içidir.
dünyada en asil olan kız türü. her ne kadar biz kıymetlerini bilmesek te.
her sözlükte illa ki kötülenen kızlardır. haklarındaki asılsız iddialara gülüp geçtikleri rivayet edilmektedir.
büyük bir bölümü sinir krizleri içinde büyümüş, amcuğunu en kıymetli hazinesi belleyerek onu çalmaktan başka bir fikri olmadığını düşünen erkeklerden korumuş, kendine güveni olmadığı gibi başkalarına da asla güvenmeyen yalancı ve çıkarcı kızdır.

kendisi gibi bir kadının kızıdır.
abazan türk erkeğinin annesidir.
maddi ve manevi olarak sömürdüğü kocasının karısıdır.
mantık tartışmalarını sonuna kadar izleyemezler...
estetik beğeni ve yüksek duyusal algılama yetenekleri çok keskindir, tabii yerseniz...
seveni sevmeyen sevilmediklerinde sevme duyguları kabaran sıradışı isan modelleridir.
bugun biraz garip iki tanesini yakından tanıma fırsatım oldu.boyle konserdeyiz,romantik bir parca calıyor ,eller havada herkes ucmus neyse yanımda birbirine sarılmıs iki kız var yavas yavas sallanıyorlar ama garip birsey var belli.kafası benden tarafta olan kız yuzune ısık tutulmus tavsan gibi ole sabit bakıyor, yuzunde de uzgun ,tamam ben seni anlıyorum,modunda garip bir hal var,tabi ben de lan acaba nolcak gibisinden takipteyim , neyse diğer kızımız da nihayet hıckırık sesleri ve aglamaktan agzı burnu yer degiştirmiş bir suratla dogruldu ve beraber alandan aglaya aglaya cıktılar.
ya bunlar gercekten cok garip ya da benim icim bos.
erkek arkadaşlarına, yarı-anne ve yarı-itaatli eş gibi davranırlar... *
soğuk, başkalarına karşı kayıtsız ve zaman zaman acımasızdırlar...
gündüz dahi uyumakta olan beyni, cep telefonu sesiyle harekete geçer...
herşeyi bildiklerini söylerler ama şaşılacak kadar cahildirler...
eninde sonunda Türk erkeklerinin mecbur kalacağı kızlardır. Daha iyisini bulacağını zannediyordunuz değil mi? biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. ha sen dersen ki ben illa lindayla olucam boynuzlanıcam, jenniferla olucam bitlenicem. orası senin bileceğin iş.
gülümsemezler, sadece ağızlarını genişletirler... *
yüksek sesle ağlamaları yeterince olağanüstü bir gösteri olmadığından kimse ilgilenmez...
isimleri hastane kayıtlarına sinir hastası olarak geçer...
milli ve manevi değerlerle yetiştirildiğinde, hatun'dur, sultan'dır, hanımefendidir, evi çekip çeviren gizli güçtür, çocuklarının ilk öğretmenidir, kocasının hayat arkadaşıdır, namustur, şereftir, ardır!
kışın kilo alır yaz tatiline 2 hafta kala top model olma çabasına girer.
ne gibi göründüğü durmadan düşünce ve hayallerle değişir, gerçeklerle pek ilgisi yoktur...
başka birinin söylediği hiçbir şeyi dinlemezler...