bugün

böyle bir fark olamaz.

türk kızı: kısa boylu, esmer, kilolu, dedikoducu, cahil.
iskandinav kızı: uzun boylu, sarışın, ince vücutlu, mesafeli, okur-yazar.
Kul vs allah gibi bir versus.
hiç mi insafınız yok da böyle bir versus yapmaya cürret edebildiniz? al işte kızdırdın versusu.
ben artık fiziksel olarak karşılaştırmıyorum bok atmak oluyor. çünkü aşırı güzel türk kızları da var çok kötü iskandinav kızları da var.
objektif bir genelleme yapacak olursak; 1.75 civarı boyu, renkli gözleri ve yetiştiği soğuk iklimden ötürü güzel olan cildiyle iskandinav kızı alır.
2983 tane türk kızı 1 tane iskandinav kızı etmez.
esmer vs sarışın
kısa vs uzun
geleneksel vs modern
bakımlı vs bıyıklı

kusura bakmayın gençler ama defalarca bizzat yerinde görme imkanına sahip oldum iki kız türünü de. ortalama olarak değerlendirmem gerekirse türk kızları kesinlikle daha bakımlı diyebilirim. iskandinav kızları sözleşmişcesine o sarı bıyıklarını almıyorlar azizim. çizilmiş gibi güzel hatundan bıyığı görünce soğuyorum ben açıkcası.

yazılanlara bakmayın bence, hayatında bırak kuzeyi ülke dışına çıkmamış elemanların ahkam kesmesi onlar.
Ne güzel söylemiş atalarımız. Davulun sesi uzaktan hoş gelir diye. Tabii herkesin en az on tane isveç'li manitası olduğu için rahat bir kıyaslama yapabiliyorlar. Türk kızları da diyor ki. Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır.
Sözlükte iskandinav kızı olmadığı için türk kızı şeklinde cevaplayacağım karşılaştırma. Sonuçta ekmeğimizi iskandinavdan çıkarmıyoruz. Kendi ekmeğimize kan doğramanın alemi yok. Ama bu sözlüğün adı "ulusonkavik" olsaydı gavura basar gibi iskandinav kızı derdim o ayrı.