bugün

Acaba kanat hangi mabad-ı ücranıza kaçtı efenim diye soracağım kızlardır.
(bkz: kürt kızları bir melektir)
muhtemelen (bkz: kürt kızı bir melektir) e tepki olarak söylenmiş sözdür. kürt kızındansa, türk kızının melek sayılması daha makuldür.
genelleme yapmazsak ve küçük tırtıkli kenarları zımparalarsak dogru olabilecek olan ama bir can çekişen önerme. Tabi şu açıdan bakarsak seytan da bir melek.

Fazla da konunun üzerine düşmemek lazim.sevdiğim biricik insan gerçek bir melek,geri kalanın ne olduğundan fazla bir haberim yok. Diger taraftan ülkedeki sosyal,siyasi ve dini şartları düşündüğümüzde herkesin öte dünyaya bir gönderme yaparak kendini bir şekilde bir şeylere benzetmesi hoş karşılanabilir. Meleği ayri bir dert şeytani ayri bir dert fakat tek bir gerçek var ki sevenin gözünde sevdiği kalbinin orta yerinde buyuk bir cennet kuruyor. Diğerleri konusunda lafı döndürüyorum biraz ya da fazlasıyla ama açığa kavuşturulması gereken bir konu oldugu icin ayrıntılı bir şekilde mevzunun mevzuatını anlatmak gerek.

Adem yaratıldığında bir şeyler eksik kaldi ve ardindan havva geldi. Havva ademe ben melegim deseydi adem havvayi göt ederdi,yalan söylediğini oracıkta melekleri göstererek sen meleksen bunlar ne,bunlar melekse sen nesin derdi ve havvanin hülya avşar edasıyla bakışlarını görürdük bu durumda.onun icin havva böyle bir sey demedi,fakat dünyadaki nüfusun artmasıyla birlikte bazı gerçekler değişti...

Sıkıldım amk ya,başka bir entryde devam ediyor olacagim.