bugün

Akıl alır nankörlüktür. Şöyle ki;

Cinsiyet rolleri sadece kadınlara biçilmiş bir takım kurallar ve yasaklardan oluşmuyor. Şiddetin her türlüsü kadın üzerinden daha açık pratik edilebiliyor sadece. Aynı denkleme erkeği oturttuğun zaman "adam olmak", "askere gidip erkekliğini kanıtlamak", "çok çalışıp eve ekmek getirmek", hatta "evin direği olmak" gibi bir çok görev ve yasaklar ortaya çıkıyor. Şimdi bu talihsiz açıklamaya baktığım zaman kişinin yaşadığı zamanda ve coğrafyada normalleştirilmiş ve alnına "to do list" şeklinde yapıştırılmış bir çok görevi olduğu gibi kanıksadığını görüyorum. Bununla yaşayan bir insanın kadınlar için de aynı şeyi istemesi, onları bu ölçütlere göre kategorilere ayırması ne kadar absürt olabilir ki?

Sen önce bi üstündeki baskıyı, sana dayatılanları gözden geçir. Sonra başka insanları kategorilere ayırırsın elbet.
çocuk doğurmakmış.

şurada katlandığın sadece bir kaç dakikalık acı. bizim ömür boyunca ev bark sorumluluğumuz omuzlarımızda.

basit, aciz, aptal kadın cinsinin karşı çıktığı nankörlük. kudurmuş deliye döndü orospu ajdlkasl
Ya bi s.ktr ordan.(bu tepkim ilk entry yedir)

sen git bi boka yaramayanlarla gez toz para yedir sonra zoruna gitsin, gel burdan sabahtam akşama canı çıkanları genelle.

Az kafayı kullanaydın da düzgün seçim yapaydın. Allahın malı,
Yer yer zaman zaman hak verebileceğimiz beyandır. beyan sahibini kızdırmışlar anlaşılan.
"bukowskinin aksiyonlu saydıranı galiba" denilesi yazar beyanı.
dünyada tek derdi instagram'da kendini teşhir ederek sosyal medya maymunluğu yapan kezbanların çok ağrına gitmiştir. gerçekler acıttı sanırım ha? bir daha ''erkek egemen toplumu bizi eziyor'' falan gibi laflar duyarsam yemin ediyorum oracıkta çıkarır sikiveririm sizi.
Ama erkekler dini bahane edip 3-5 karı alıyor hemşehrim,

kadınların günahı ne onlarda 3-5 koca alsınlar, değil mi?

lan adam olun. Cebinizdeki telefonlar sizden akıllı onların esiri olmayın, mektup yazın birbirinize. Romantikliğin, insanlığın içine sıçtınız alüminyum.
kezbanların kafa basmadığı için anlayamacakları olay. lan senin şu dünyada instagram'a face'e göt bacak fotosu koymaktan başka ne derdin var lan?
Bütün türk kızlarını aynı kefeye koymak yanlış olur. Gerçekten karşısındaki insanı seven götü başı ayrı oynamayan karşısındaki insanı anlayabilen değer veren kızlarda var yok değil. Bi kesim evet dediğin gruba giriyor. Bir söz vardır dostum bilir misin? kadınlar iyi erkekle dertleşir kötü erkeklere aşık olurlar. Allah herkesin karşısına kadını erkeği fark etmez anlayışlı insanlar çıkarsın.
Bastım eksini kardeş.
Hayırlı olsun.
benim her gün sabahtan akşama kadar çalışma zorunluluğum ve eve getirmekle yükümlü olduğum 3 kuruş para için onun bunun ağız kokusunu çekmem, senin ise süslenip makyaj yapıp sokaklarda sürterek orospucukluk yaparak ona buna kuyruk sallamandır.

benim askerde 7/24 komutan dayağı yiyip aylarca hiç bir kaşı cinsle değil münasebet aynı ortamda bile bulunmamam, senin ise geniş omuzlu kirli sakallı popi berkecan tikicanlar arasında seçim yapıp sana en uygun didier drogba yarraklarının üzerinde hop hop hoplamak ve haşmetli malafatlarının önünde secde edip ağza yüze sürme hürriyetindir.

benim ev geçindirme, çocuklarımın geleceğinin derdi, maddi anlamda ev sorumluluğu, para kazanma, askerlik derdi, güzel bir meslek edinme, eğitim ihtisas gibi ağırlığı omuzlarıma binmiş hayat sorumluluklarımın yanında senin tek dünyanın ibaret olduğu ''gratis'te yeni ürün gelmiş kikikiki'' yavşaklığın.

benim okuduğum aristoların, platonların, sokrateslerin yanında senin tek derdinin instagram'da götünün bacağının fotoğrafını koyup ego mastürbasyonu yapmak, erkekler üzerinde narsist duygularını pekiştirmek derdinden başka şu dünyada bir boka yaramamandır.

''omo orkok ogomon toplom bozo somoroyooooorrr .s .s'' çıkar o ağzındakini kezban. ağızda bi şey varken konuşulmaz.

karıya kıza şirin gözükmek için onlara destek çıkan hödükler siz de vatan hainisiniz. sizin de sonunuz gelecek.

korkulur sizden gerçekten korkulur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar