bugün

efendim bu senaryo kendi türündeki bütün türk filmlerinde tam anlamıyla bir fenomendir. bunda ayhan ışık ve belgin dorukun birlikte oynadıkları küçük hanım serisinin büyük bir payı olduğunu da es geçmeden belirtmek isterim.

malumunuz senaryo, babası sayesinde çok zengin ve şımartılmış olan bir kız ile fakir, onurlu, açıkgöz ve yakışıklı bir erkek arasında geçer. kız bir gün bir kabahat işler ve bunun üzerine babası kızının yaptığı her şeyden haberdar olabilmek adına kızına bir özel şoför tahsis eder. kız, ilk başlarda şoförü bıktırarak işten kendi isteği ile ayrılmasını sağlamaya çalışır. erkek bu süre içinde çok zorlanır fakat muhakkak bakmak zorunda olduğu bir ailesi ya da önemli bir zorunluluğu vardır. erkek sonuna kadar sabreder ve en sonunda kız ona aşık olur. film boyunca cilveleşir ve kavga ederler...

yalnız belirtmek istediğim bir konu da şu, bir nesil erkek bu yolda heba oldu değerli yoldaşlarım. zamanında her ay bir arkadaşım gelip de "nefesalsamda, abi ben şoförlüğe başlıcam pazartesi!" demeyince şaşırıyordum yeminlen. lan bir kere, boşuna umutlanıyorlar dostum. bir ay çalışıyorlar. sonra kıza niyetlerini belli edince de kızın peder derhal kovuyor bizim züppeyi.

tansiyonum yükseldi galiba, başıma bir ağrı saplandı. neyse beyfendiciğim, lütfen kapatalım bu bahsi.