bugün

nasıl oluyor da böyle bir yasak halen daha çıkmıyor anlamıyorum bir türlü. bugün taksim- kadıköy dolmuşundaydım saat 9'u 5 geçerken. ayağa tam kalkamadık dolmuşun fiziksel yapısından dolayı. hafif domalık pozisyonda anmaya çalışırken atamı bir de ne göreyim? karşımda bir türbanlı. hem de utanmadan ağlıyor. yırttım hemen başörtüsünü. senin ata'yı anmaya ne hakkın var, biz laik bir ülkede yaşıyoruz dedim. giden dolmuştan aşağı attım onu. sonra da yarı domalık pozisyonda ata'yı anmaya devam ettim. hayatımın en güzel 10 kasım sabahıydı. avrupadan asyaya geçerken ata'yı andım. torunlarıma anlatabileceğim bir hikayem var artık.
(bkz: hanım koş koş isyankar şakirdin feryadı başlamış)
(bkz: ironi yapamıyorum doktor bey)
yaşama hakları ellerinden alınırsa daha mesut ve daha laik olacağımıza inandığım durum.
---alıntı---
yarı domalık pozisyonda ata'yı anmaya devam ettim.
---alıntı---

(bkz: sen domalansın büyük düşün)
konunun özü şudur:
- ben minibüste domaldım!
- eee?
*
Gözlerimle gördüğüm, siren sesinden sonra bir türbanlı yaşlı ninemizin ağlayarak ayakta durmasıdır.! Senin gibi zihniyetlere kazılacak bir çok şey varda kısmet.
(bkz: her ironinin bir gerçeklik payı vardır)
(bkz: şakirtlere ironi yapmanın yasaklanması)
ince bıyıklı olduğu düşünülen şagirtin türban üzerinden prim yapmaya çalıştığı başlık. zaten tüm tartışmalarda türban yanlıları/karşıtları hep erkek. 8 martta alanlarda erkeklerin kadınlardan çok fazla sayıda olması gibi. bi rahat bıraksanız kadınları onlar kendi aralarında çözeceklerdir belki de bu konuyu. ama olur mu! kadın ne anlar. bir erkek olarak daha zeki!!! olduğumuzdan bizim halledip onlara lutfetmemiz gerekiyor çözümleri. o kadar aşağıda görüyoruz ki kadın cinsini (tüm taraflar) kendi başlarına hiçbir haltı becerebileceklerine inanmıyoruz.

anektod: doğum kontrolü için tıbbi yardım alan çift, kadının yeniden hamile kalması üzerine aynı doktora gider. adam bağırıp çağırır.

-sen nasıl doktorsun! bu çocuk senin yüzünden doğacak. tüm masraflarını sen karşılayacaksın. şerefsiz!

+bi saniye sakin olun. hiçbir yöntem %100 güvenli değildir.ama yine de sürpriz bir durum bu. karınız hapları gününde aldı mı?

-o salak ne bilir hap kullanmayı, ben kullandım!
--spoiler--
türbanlı demişin ama başörtüsünü yırtmışsın.hiç olmamış
--spoiler--
sadece saygı duruşunu yasaklamayacaksın. herşeyi yasaklayacaksın. atatürkün getirdiği dili yasaklayacaksın. bayrağı yasaklayacaksın. resmi kurumları yasaklayacaksın. onun kurduğu cumhuriyete sığınma hakkını yasaklayacaksın. onun açtığı okulları yasaklayacaksın. vereceksin ülkenin en uç köşesinde bir bölge hepsini dolduracaksın oraya. istedikleri inancı yaşasınlar. o kadar da zalim değil atatürkün çocukları.