bugün

"ailesi de mi okula kadar geliyor?" sorusunu akıllara getiren serzeniştir.
sol taraftan durup bakınca,dübürle başlık açmakla olmuyor sadece,empati kurmak gerek bunu anlamak için.vardır o durumda insanlar tabiki,olmadığı biri haline getirilmeye çalışılan,kalıplara sığdırılmaya çalışılan insanlar tabiki vardır.ne yapsın evden mi kaçsın?başka çaresi var mıdır?üniversiteyi bitirip kurtulacaktır,amaç değil araçtır belki de?
Çok üzücü ve bir o kadar da düşündürücü bir durumdur. Ya biz ne zaman başkalarının düşüncelerine, yaşam biçimlerine, dinlerine ve de kılık-kıyafetine saygı gösterceğiz diye içlenip demokrasi istiyorum, eşitlik istiyorum diye bağırmak istediğim beni kahreden de bir durumdur. Durumlar ülkesi olduk çıktık zaten!!!
türban üniversiteye alınmama sebeplerinden en küçüğüdür..
eğitim seviyesiyle türban takma arasıdaki ters orantı incelenirse bu rahatça anlaşılabilir...
(bu ters orantıyı anlamak için gerekenler: 1 çift göz,2 gram beyin)

tabi baziları çıkıpta diyebilirler ki "rakamlar yanıltıcı zaten ben pozitif bilimlere inanmam mesela zenginleştirilmiş uranyum matematiksel olarak elde edilmiştir ama ben onun varlığına inanmam töğbe haşa versinler hiç sorgulamam hadislerde belirtilmemiş birşey lüp diye yutarım,belki bu dünyada okumadım,cahilkaldım ama türban takarak öbür dünyada mastır derecesini verebileceğimi düşünüyorum" onların başımızın üstünde yeri var.
(bkz: geronimo türkçesi)

türban bazı kızların okuyabilmesi için tek çare olmasın? sen de fikir belirtmiyon etmiyon anca ad hominem yap ha.
( bkz:tutmadı abi bu biraz daha zımparalayıp tekrar yapıştırmayı deneyelim)
nihayetinde insanları "ya okuyamayan kızların ya da okumak istemeyen kızların sayısı artarsa?" düşüncesinde boğan entrika dolu gizemli ihtimal...