bugün

"beğeni kasmaya çalşıyor. havan kime?" diyerek facebook'ta kendi bağlantısını beğenen insanı ve "profil resmimi beğenir misin?" diye mesaj atanı yerlerin dibine sokup da twitter'da takipçi artırma siteleri kullanan insan tipleridir mesela.
elbette ki lafım takipçi kazanma programı kullanan her insana değil.

facebook'ta yukarıdaki özgüven eksikliği davranışlarını da göstermedim.
ama benim nefretim şu yüzden; hem normal takipçiye -ne öyle her b.ku tweet atan, ne de "ahaha. daha önceden xx'i yapanlar fav'lasın" diye yırtınan güzide insan- geri dönüş yapmayıp; hem sadece kızları takip edecek derecede abaza olup, hem "takipçim ne kadar da çok yav. ehu ehu" diyip egosunu nirvana'ya çıkarmaya çalışıp, üstelik bunu "ben takip etmem, edilirim!" havasında yaşamaları.
lan senin takipçin 500'lerde, 800'lerde, takip ettiğin insan sayısı 36, 25 veya 15 kişi. yazdıklarına da şöyle bir bakınca orada ne cem yılmaz derecesinde komiksin, ne cemal süreya gibi "kendi cümlelerinle" yüreklere dokunuyorsun, ne platon gibi felsefelerden inciler döktürüyorsun, ne de fenomensin...
ama emin ol, sen twitter'da yokken, kullandığın o takipçi siteleri senin adına şu tweet'lerle dolduruyor anasayfaları ve yukarıda sahip olduğunu sandığın o havaları alıp götürüyor:

-#TakipEdeniTakipEderim Bakın bu programla takipçi sayımı 500 yaptım * Durma, tıkla >> http://ow.ly/fNAsX <<

artı, bu entry'yi şu entry'm doğrultusunda da ele alıyorum:
(bkz: sözlük yazarlarının itirafları/#18389559)