bugün

Reklam girmeden, bir gecede 1 sezondan fazla, lost, dexter falan izleyen insandır.
(bkz: decoderin şifresini çözemeyen genç)
reklamları izlemeyi sevmeyen bir insan türüdür.
tv si olmayan ögrenci evindeki internetin yavaşlamasına sebep olan durum. arkadaşın amk gece gunduz dizi izliyor.
dizi saatlerinde mesaisi olan izleyicidir.
yurtdışında yaşayan ya da okuyan insandır. Türk dizilerini takip etmek istiyorsa bulunduğu ülkede ki uydu sağlayıcı servislerden faydalanabilir. Fakat öğrenci ise en masrafsızını düşünüp, izleyeceği dizinin internet sayfasına yüklenmesi için geceyi bekleyebilir.
yabancı dizieri tv'den izleyenler bir önceki sezondan takip ederken internetten yeni sezonunu izleyen insandır.
reklamsız meklamsız izlemek süperdir hacı. hoşa giden dialogları geri alıp tekrar tekrar izlemek de öyle. fakat korkulan şudur ki dizinin tvde izlenmediği için yayından kaldırılması telaşı. olur mu olur.

(bkz: behzat ç)
şu anda izlediğim leyla ile mecnun dizisiyle istemeden de olsa, dahil olduğum grup.
bu tarz insan aynı zamanda yemek yer, dışarı çıkar, gezer tozar, sevgilisi ile sevişir, düzenli olsun ya da olmasın uyur, büyük ya da küçük hastalık geçirir ve en önemlisi ölür.
özellikle yerel televizyon ve gazeteciliğin bitme noktasına gelmesinin nedenlerinden olan insan.
tvdeki reklamlara katlanmak zorunda kalmayan, sıkıcı sahneleri atlata atlata giden insandır.
ben şahsen öyle yapıyorum.televizyondaki 3 saatlik diziyi internetten 30 dakikada izliyorum.
istediği an ara verip işini yapabilen insandır. tv de 2 saat seni esir alıyor. bunda iSTERSEN 10 DAKiKA iZLE, ARA VER. yarın kaldığın yerden izle.