bugün

ne bu lan? sahte polis? türkiye de bi analiz yapıp, ne yapsamda bu halk zaten karşı çıkamıyor, yetkileri yok, o yüzden onların ünüformalarını giyip istediğim her şeyi yapabileyim diye düşünüp, polis kıyafetleri alıp, kafelere, barlara, retoranlara girip beğendiği bayanı alıp, tecavüz edip ya da herhangi birini alıp ''ben polisim ulan, istediğimi yaparım'' deyip istediğini yapması ile aşırı doğru orantılı veyahut yine aynı kıyafetleri giyip caddelerde, sokaklarda terör estirmek ile paralel olan bir olma durumudur.

türkiye öyle bir ülkedir ki haklı olsanda bazı kişilere, kurumlara karşı çakamazsın. ha çıkarsın ama hakan yılmaz gibi dövülürsün, bacağın kırılana kadar hemde.

bü ülkede bir şey satarsın, parasını istediğin için komaya sokulursun..

yardım istersin sen değil ailece dayak yersin..

evet efendim ülkemizi koruma görevi verilen, daha rahat olabilmemiz için, rahat rahat gezebilmemiz için güvendiğimiz polisler bunları yapıyorsa suçlu kim ya da kim de aransın? polisin yaptığı her şey normal hale gelmiş ya da getirilmiştir bizim toplumumuzda.

sahte polisle gerçek polisi bu yüzden ayıramayan halkımızda değil yani suç. ya da ben böyle düşünüyorum. bunu yazdığım için dayak yemem değil mi memur bey?

hangi birimiz polise kimliğini göster dedik ya da hangi birimiz polise kimliğini göster deme cesaretinde bulunabildik.. suç biz de mi? pek sanmıyorum hatta eminim lan..
bir bardan sorgusuz sualsiz konsomatris kızı alıp, bir eve kapatıp, sabaha kadar tecavüz etmek eylemini rahat rahat yapabilmenizi sağlayacak durumdur. yurdum insanının duyarsızlığı da pes denilecek kadar gariptir.
gerçek polisten farkının olmamasıdır. gerçeklerininde pek bir kullanışlılığı yoktur haliyle.
sivil polise kimliğini sormanın bu kadar tehlikeli olduğu bir ülkede çok kolay iştir. bir tane telsiz bul tamamdır.