bugün

kaldırılmadıktan sonra işe yaramacaktır.
akp faşizminin geldiği son noktadır. tencere tavayla uğurlayacak bu millet sizi kodese elhamdülillah.
Ordu gotu yalayanlari rahatsiz eden durum.
ivedilikle degistirilmeli.
Ordunun gorevi cumhuriyeti korumak degildir. Sinirlari korumaktir. Gorevi sivil iradenin emirlerini uygulamaktir.
Ordu sadece savas zamani kislasindan cikar. Cumhuriyeti ordu degil halk korur.
darbeleri yok edecek değil ülkeyi bölecek planın bir adımıdır sadece. nereden baktığına bağlı.
bu kanunun değiştirilmesi teklifi ilk olarak chp den gelmiştir.okumadan eksi verecek o.ç ler olabilir ama durum bu.
(bkz: tsk 35 madde önerisi ilk olarak chp den geldi)
http://www2.tbmm.gov.tr/d23/2/2-0747.pdf
darbenin önünün tamamen kesilmesi için bir adımdır. olması gereken de budur. zamanında atatürk orduyu siyasetten ayırmak için az mı uğraştı.

şimdilerde atatürk'ün istediği gibi bir ülke olmaya başlıyoruz.
hahaha ulan ne güldüm ama silah omza dendimi geri dönüşü yok biliyorum şakirtler hala siz bile hükümetten çok orduya güveniyorsunuz ne olursa olsun ordunun bir çok muhtıra ve bütün ihtilal beyannamelerinde dediği gibi tsk anadolunun bağrından çıkmış atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz koruyucusu ve bekçisidir. sizin son 2 senede tskya aldırdığınız 50 tane şeriatçı öğrenciyle mi darbe önlenecek?

harp okulunun albayı gelsin hükümet binalarını işgal et komutu versin bakın bakalım o fetocu askerler ellerinde silah en önde nasıl gidiyorlar. bu iş 2 tane cesaretli albayın ben darbe yapıyorum demesiyle başlar öyle hazırlığa gerek yok.

darbe yapmak isteyenin tek yapacağı şey yanına 200-300 asker 8-10 tanede tank alıp merkez ordu evini basmak ve ankaradaki birliklere ihtilal çağrısı yapmaktır eğer çağrı tutar ve sadece 1 tane tuğgeneral bile birliklerini alır kent merkezine inmeye başlarsa 11 yıllık haçlı irtica iktidarı yarrağı yer. siz 27 mayıs darbesi nasıl oldu sanıyorsunuz lan?
''atatürk ilke ve inkılaplarının yılmaz koruyucusu ve bekçisi orduymuş'' öğrenmiş olduk.

--spoiler--
TBMM Başkan vekilimiz. Rauf Orbay’ın o mektubundan anlıyoruz ki, “Mustafa Kemal Paşa’yı Millî Mücadele için şarka davet eden Karabekir Paşa’dır. Erzurum Kongresini, M. Kemal Paşa, daha Erzurum’a gelmeden Karabekir Paşa hazırlamıştır. Rauf Orbay’ı ve Mustafa Kemal’i Kongreye üye olarak kabul ettiren Karabekir Paşa’dır. Gümüşhane temsilcisi Zeki Bey’in M. Kemal Paşa’ya “Kordonunu ve üniformanı çıkar da gel. Diktatörlükten korkarım” itirazını Karabekir Paşa önlemiştir. M. Kemal Paşa’yı ordudan istifaya Karabekir zorlamıştır. Ve istanbul hükümeti M. Kemal Paşa’nın yakalanıp gönderilmesini istediği ve onu azlettiği halde K. Karabekir Paşa mevcut hükümetin emrini dinlememiştir. Çok üzgün ve çaresiz olan M. Kemal Paşa’nın huzuruna çıkarak.
--spoiler--

1900'lerin başlarında yaşayan insanlar bile, 2013 yılındaki 35. maddeyi savunanlardan daha demokratiktir. postal yalayıcısı olacağıma, köle olmayı yeğlerim.
güncel Önemli Başlıklar