bugün

trt çocukta yayınlanan musevi bir aileyi konu alan çizgfilmdir. bir devlet televizyonunun böyle bir çizgifilmi yayınlamaya hakkı yoktur.
yazık yahu çocuklara ne demek sen yüzkarasısın.
http://vidyotv.com/video/...ayatmasi-Yuz-Karasi_4267/
türkiye'nin geleceğini nasıl biçimlendirmek istediklerini ortaya seren çizgifilmdir.
bu mahalle baskısından da beter bir durum. büyükler kendisini bu baskıdan koruyabilir ama çocuklara bulaşmak çok vicdansızca.
yapmayın ağalar, beyler bu işlerle uğraşmayın. gittiğiniz yol yol değil.
niyetinizi nasıl da açık ediyorsunuz. benim saf kardeşlerim de ekonomik açıdan biraz daha refaha kavuştukları için bu aymazlığı görmezden geliyorlar. o kadar çok şey söylemek istiyorum ki aslında.
nasılki nazi askerlerinin yetiştiği nesilde silahlı oyuncaklarla büyüdülerse akp nin ütopyasındaki islam devletinin temellerini de şu anki yetişen neslin yapmasını istiyorlar sanırım. ama emin olsunlar ki sonunda atatürkçülük hepsine baskın çıkacak.
devletin (kanalının) irana özenmesi

(bkz: trt de pigletin yasaklanması)
türkiyenin uçuruma doğru hızla yol aldığının bir kanıtıdır. ne rezalettir yahu. kimin hakkı var buna.
sorun oruç tutup tutmama olayı değil. türkiye'nin televizyonu yani, dinlisi, dinsizi, alevisi, sünnisi ile herkese hitap eden bir ortam yaratması gereken bir ortam olan trt taraf tutamaz. oruca ne yönlendirebilir ne de kötüleyebilir. orucun ne olduğunu anlat amenna ama çocuğa yönelik bir program yapamazsın buna hakkın yok. benim vergimle ayakta duran bir devlet kurumu herkesi düşünerek yayın yapmak zorundadır. bu tartışılmaz bile.
yahu ben dinsiz değilim. yazdıklarımdan ateist olduğumu çıkaranlara yazıyorum. sadece çocuğu olan bir kişiyim ve çocuğumun bu kadar saçma sapan şeylere muhatap kalmasına tahammül edemiyorum. belli kanallar ki onlar özeldir ne isterlerse yayınlarlar onlara lafım yok. kanallistemde 50. 60. sıralara atarım olur biter ama trt çocuk kanalı başka.
çocuğu olanlar bilirler, çocuğunuz televizyon izlemek istediğinde o aptal kutusunun önünde az zaman geçirsinler diye ehven-i şer niyetiyle trt çocuğa izin veriyorsun. neden çünkü diyorsun ki devlet televizyonudur saçma sapan şeyler olmaz orada. eeee sonuçtabir bakıyorsun güvendiğin devlet televizyonu şeriatçı bir yayın anlayışı ile çocuğunun beynini yıkamaya çalışıyor.
eksi verenler size de yazıyorum. eksi vermeniz umurumda değil ama ilerde çocuğunuz olacak ve böyle saçmalıklarla muhatap olduğunuzda onlara ne diyeceksiniz. yok kızım/oğlum olur mu öyle şey deseniz ne yazar. televizyon öyle bela birşey ki çocuklar siz ne derseniz deyin etkileniyorlar. bana sakın ahkam kesmeyin sen de çocuğuna televizyon izletme diye söyleyecek onlarca sözüm olur o konuda da.
her neyse. etkisinden kurtulmaya çalışıyorum ama kızıyorum ülkemizi bu hale getirenlere. ve maalesef çözüm bulamıyorum ve kısa zaman içinde de çözüm bulunamayacağını biliyorum.
demokrasi'ye inanmıyorum.
bundan önce yayınlanan oruç tutmayan çocuk çizgifilmleri kadar normal bir yayındır.

ayrıca anlamıyorum, laiklik konusunda bazı laik arkadaşlara özenti kaynağı olan yabancı ülkelerde çekilen filmlerin hemen hemen hepsinde kilisye gidilirken veya haç çıkarılırken, o ülkenin laikleri tepki vermez de bizim ülkemizdeki karbon kağıdı laikleri neden %99 müslüman olan bir izleyici kitlesine yönelik programlarda, dramalarda dini temaların kullanılmasına karşı bu denli acımasız eleştiriler de bulunurlar.
ekranlarda ne görmek istiyorsunuz, kilisye giden çocuk çizgifilmi mi? Bu mudur laiklik?
bir türlü kendisi olamayan türk insanının kendi olma çabasıdır. Her tarafta bu çocuklardan varken bunların trt çocukta olması çok anormal değil. 'öteki'leri de sevin artık çünkü onlar sizsiniz aslında.

Ek1: evet bu ülkede alevi var, hristiyan var ama oruç tutan çocuk onlara neden batsın? Cem evine giden çocuk da koysunlar hiç değilse bizden bir şeyler olsun zarar mıdır?

Ek2: akp'nin türkiye'ye biçtiği gelecek falan denilmiş ama arkadaş türklerin islamiyeti kabul etmesinin üzerinden bin yıl geçtiğini bilmiyor galiba. Tayyip kağan'la islam'ı kabul ettiler mi sanıyor nedir?
güncel Önemli Başlıklar