bugün

işkencenin diğer adıdır, ömer üründül gibi bir yorumcu, dakika ve skor göstermeyen ekran, kaybolacak kadar küçük logo ve iş bilmez spikerlerle bu iş ilk maçtan bitti.
zaten uydudan izleyemediğim, arasıra karasaldan karıncalı bir ekranda maçın gollerine rast geldiğim yayındır. bir ara sol üstte trt nin simgesini arıyordum bir de baktım minnacıktı. skor kaç kaç diye gözümü sağ üst köşeye çevirdiğimde ise skora ve dakikaya dair hiçbir şey yoktu. futbolseverleri üzme trt! daha iyi yayınlarla karşımıza çıkmanı istiyoruz.
(bkz: bu sefer güldürmedi)
16:9 yayın yapamayacak kadar aciz bir yayındır.

(bkz: atv yi getirin)
rahatça dünya kupasını izleyebileceğimiz durumdur. fakat ekran ve logo insanı içten bir hüzne boğar.
zahmet edip ikinci yarının sonuna doğru bir skorbord gösteren yayındır.

onu da ancak büyüteçle okuyabildik. çüş be. çüş.
ne bir yorumcu ne de bir hız, trt hiç bir çalışma yapmadan kupaya merhaba demiş.
boru sesinden "mute" olarak izlenen yayın. başlarım böyle yerel kültür ögelerine de, kabile seronomisine de. izlenmiyor ki.
2014 itabariyle, 2010'daki rezillikten hiç ders alınmadığını gösteren yayınlardır.

bi kere her maçta ses, görüntüden önce geliyor ki, bu, maç zevkinin tam anlamıyla içine sıçan bi durum. misal, daha orta yapılmadan, yapılan(yapılacak) ortanın defans tarafından uzaklaştırıldığını öğreniyoruz ki, hakikaten rezillik. bu sorunu çözmek bu kadar mı zor anlamıyorum.

ikincisi, skorbord ve özellikle dakika göstergeleri olması gerekenden çok daha küçük. herkes 70 inçlik televizyondan maç izliyor sanıyor heralde trt. ben 37 ekran televizyondan izliyom belki, dakikayı her merak ettiğimde televizyona yaklaşıp mı bakmam gerekiyo? ayrıca ikinci bi problem, spikerlerde çoğu zaman anlatım yaparkan dakikayı yanlış söylüyor. son maçta anlatım yapan spiker, önümüzdeki ekraranda dakika göstergesi olmadığı için hata yapabiliyoruz falan gibi bi şeyler geveledi de, bu kadar mı yokluk içindesiniz amk? bulamıyo musunuz buna bi çare?

son olarak, her ne kadar özel kanal mantığında hareket etse de trt bi devlet kanalıdır ve giderlerinin büyük kısmı devlet kaynaklarından karşılanır. e öyleyse nedir arkadaş bu reyting kaygısı? ben her maç onlarca defa, yeni başlayacak dizilerin ya da programların reklamını dinlemek zorunda mıyım? zaten yarak gibi maç anlatıyosunuz bi de üstüne alakasız alaksız reklam yapıyosunuz. illa reklam yapacaksan, ekranın altından yap reklamını.

misal şu nedir amk;

"evet, şimdi sol kanattan dani alves'le geliyor brezilya. alves'in pası neymar. neymar'dan bi ara pasıııı, kaleci çıkıyor ve topu alıyor. "filinta", adalet peşindeki bir kanun adamının hikayesi, yakında trt'de. bu arada kaleci uzun bir degaj yaptı. kayı boyundan osmanlı'ya uzanan bir hikaye, "diriliş", yakında trt 1 ekranlarında. bu arada üçüncü gol de geldi sayın seyirciler."

ya da bu;

"yarınki maç programında, akşam 19.00'da honduras kamerun maçı ekranlara gelecek. hemen ardından hüseyin avni danyal'ın keyifli sunumuyla joker isimli yarışma programını izleyebilirsiniz. ekranların en eğlenceli bilgi yarışması programlarından olan joker'de hem bilginiz test edebilir hem de para kazanabilirsiniz. evet bu arada maç 2-1 oldu sayın seyirciler. siz golün tekrarını izlerken ben programa devam edeyim. joker'in ardından saat 22.00'da arjantin rusya maçı var. bu maçtan sora, yolda geçen bi ömür, yol hikayeleri ekrana gelecek...."

(bkz: kimse de demiyo ki aga bu nedir)

neyse allah'tan ömer üründül rezilliğini ceyhun eriş'le kaptmaya çalışmaktan vazgeçtiler.