bugün

Trollüğün dinizmizde yeri vardir hemide onemli bir yeri vardir.r. Zamaninda bir cok trolluk olayindan dolayi savaslar cikmistir. Hendek savasi bunlardan birisidir. Ayrica trolluk dinimizce everybody dir. Yani herkes yapabilir serbesttir ve mekruhdur. Acilan basliga gore farzdir yada haramdir. Bunlari bimmek imanin sartlarindan diildir ama siz yine de bilin. Peygamber efendimiz hazreti memo da yapmistir bunu. Sozlukten kiz dusurdugu cesitli rivayetler arasinda. Evet. Sansina 9 yasinda ki kiz cocugu cikmistir bu hatadan dolayi peygamberi (salllayu alayu vestiyer) suclamak yanlistir ayiptir gunahtir.
(bkz: zinhar haramdır)
atlanmıştır.
Bizzat muhammed tarafindan yapilmistir. Hemen atlayan 1.5 milyar musluman hala olayi anlayamamistir.

1.5 milyar dedim diye atlarlar simdi.
Sayın, çok değerli hocamız (bkz: tilki) ye danışılması gereken husustur. Zira kendileri vasat troll ün ne olduğunu iyi bilirler.
iki küçük arkadaş yolda yürürler içlerinden birisi(x) yerde bir 50 tl bulur.

x: olum paraya bak lan.
-: olum alma haram maldır belki büyülüdür boş ver!
x: haklısın... (parayı istemsizce yere bırakır)

diğer arkadaşı bu fırsattan yararlanarak o parayı tekrar alır ve yüzünde aşağılayıcı bir gülümsemeyle arkadaşıyla dalga geçer.

Ama hepimiz biliyoruz ki bu parayı eninde sonunda ikisi birlikte yiyeceklerdir.
Dinimizde ki yeri oldukca izafidir. Guzel bir ornekle aciklamaya calisicam lutfen dikkatli okuyun:

salonda oturan 2 kız( a b ) ve 3 erkekten ( c d e ) birisi ( a ): " tüh, telefonumu şarja takmıştım ama açmayı unutmuştum, ya x aradıysa" der ve odasına yönlenir. belli ki (x) den önemli bir telefon bekliyordur, 1 dakika sonra salona döndüğünde " açıkmış telefon, boşuna gittim odaya, (x) aramamış, arasa da duyar mışım" der. buna karşılık (c), " odaya boşuna gitmedin, salondan giderken telefonun açık olduğunu bilmiyordun" der. (b) ise " ama burda kalsaydı ve kapalı olabileceği aklına gelmeseydi, (x) aradığında duyacaktı, bu sebepten bence boşuna gitti odaya " der. (d) ise " (a) salondayken telefonunu kapalı zannettiği için o an için geçerli olan tek gerçeklik telefonun kapalı olduğuydu. bilinen, bilinmeyenden daha gerçektir, gitti odaya ve bilinen yalnış gerçekliği doğrusu ile değiştirdi, bunun da tek yolu odaya gitmesi idi, o yüzden, odaya boşuna gitmedi " der. son olarak (e) ye fikri sorulduğunda ise (e); " ben ışık hızı ile hareket edip odaya (a) dan önce gidip, telefonun açık olduğunu gördüm, (x) in 7 cevapsız aramasını sildim ve salona döndüm, siz farketmediniz,, izafiyet yani kapish?, o yüzden boşa tartışıyorsunuz" der.