bugün

bilmiyorum nerede yaşarlar, ne içer ne yerler hiç öyle biriyle muhabbetim olmadı. Ama aykırı olabilmek adına nerde varoşun sahiplendiği mefhum var bunlar atlıyor. Az biraz konuya hakimsen enstalasyonlarını görüyorsun, bir türk kavramsal bok püsür yapıyorlar ki yaptıkları da hayatlarından bihaber oldukları istanbul'a göçle gelen, varoş gettonun yaşam tarzını bokunda boncuk bulmuş gibi sanatsal değer atfetmek.. Başka bi skim yok. Gidiyor çarşaf üzerinden imgesel anlatımlar, hicivler politik göndermeler. Sonra bakmışsın müslüm gürses'i sahiplenmiş, kibari'yeyi sahiplenmiş sonra hepten arabesk'e kucak açmış.. ADamların varoluşunu, yaşam biçimini sanatsal argüman diye sunuyor. Kendisine sorsan yaraya parmak basıyor, bokuma parmak basıyor orospu çocuğu, yaptığı kaza yerinde yerde yatan yaralıyı çekip siktirolup giden, ertesi gün gazetede bu insanlık ayıbını ağlak bir dille anlatan muhabir tayfasından farkı yok. Adım gibi biliyorum o yaptığı bienallerde kaç hatun götürürüm, maddi olarak nasıl bir getirisi olurdan başka kaygısı yok bu adamın. Hani sadece bir noktayı alıyor oradan kavramsal sanat yapıyor. Halbuki o noktaları çizerek ilerlesen ortaya çıkacak fotoğraf biraz daha insan yapar belki seni. kıçımın enteli.