bugün

muhabbetleri güzeldir.
tribünden sahaya çakmak yerine bira şişesi fırlatmaları.

(bkz: ben bunu gördüm)
Sırf yeterli oy çıkmıyor diye iktidar partisinin tüm ödenekleri kısıp trakyayı bozuk yollara, dökülen kamu binalarına mahkum etmesine rağmen bölücü piçler gibi sokakları yakıp yıkmak yerine sabırla beklendiğinde bugünlerin de geçmeye mahkum olduğunu bilen insanlardır.
alfabelerinde (H) harfi yoktur. hasan değil asan, halil değil alildir. kulağa en güzel geleni de hamburgere amburger demeleridir.
piknik sevmeleri.
içkiyi, kumarı ve karı-kız olaylarını sevmeleri
not: herhalde avrupalı oldukları için de Atatürk sevdalısı olmaları..
Rahat insanlar bea..
am-pul beyinliler tarafından sevilmezler çünkü sik kafalı değildirler. espri anlayışları da anadolu insanın dan genele bakılırsa daha gelişmiştir.
sempatik ve rahat tiplerdir. Eğlenceye düşkün olmaları da en sevdiğim özellikleridir.
Popi olmuşuz bea.

Genelde türk değillerdir, Avrupalıdırlar, göçmendirler, anadoluyu anlamazlar. Ankaradan ötesi kürttür. Doğuluyu sevmezler.

Vatanım, cigerim, benim.
alfabedeki bazı harfleri yerler.
sigarayı da seviyorlar.
sürekli kafası güzel vaziyetteler sanki. * * *
Her kötü özelliğin kendilerine yakıştırılıp ağır eleştiriye maruz kalan insanlardır. Ulan herkes sallamış sapık, namussuz, alkoliktirler diye. Devlete borçlu olmayı hiç sevmezler bunu da söylesene göt kılı. Sen yandaş belediyelerden ihale kapıp bir liralık işi 10 liraya yapıp paraları balyayla götürürken çaldığın paraların bir kısmını da bok attığın o trakyalılar ödüyor. Sokakta seks yapılıyormuş, siktir git götoş bu yaşıma geldim daha sokakta öpüşen bile görmedim bonzaiyi azalt sen genç, kafan uyuşmuş. Bizim de ablamız, kızkardeşimiz ailemiz var sokakta seks yapılsa kim kabul eder. ibadete de vakit ayırır trakya insanı, dünyevi zevklere de. Hani allah ile kul arasına kimse girmezdi. Müslümanlık bu mu şimdi, işine gelen emirlerini savun diğerlerini ağzına bile alma. Unutmazsam trakya ya gittiğimde bayram namazına gittiğimiz yerin fotoğrafını ekleyeceğim, görün bakalım sizin dinsiz dediğiniz insanlar ne kötü şartlarda bile ibadetini yapıyor. Başka şehirde olsa sadece camiler değil apartman altındaki mescitleri bile kombiyle klimayla donatılır ama konu trakya olunca devletin tüm imkanları kısılmıştır. iddia edildiğinin aksine zimmetine para geçiren belediye başkanı varsa onu asla desteklemezler. Çalıyor ama hizmet yapıyor sloganı trakyada sökmez.
Güzel olmaları. Çingenemsi olmaları.
Şişenin dibine vurmalari.
Takdir edilesi cakirkeyf hayatlari.

Içen öldü de.
içmeyen ölmedi mi.
Atarlı olmaları.
Eğlenceli insanlardır. Iyidirler hemde. Kasmazlar fazla.
rahatlığa, tembelliğe, zevke-sefaya düşkün olmaları. tam trakyalı olmasa da trakya'da doğmuş ve büyümüş birisi olarak hep ilginç bulmuşumdur bu hayata karşı kaygısızlığı. ama ahlâklıdırlar orası ayrı.
iğrenç kültürlerini gittikleri yere götürürler.
Klasik doğu avrupa kültüründe olan insanlardır. Alkolü çok severler, hayatta hiç birşeyi siklemezler, siyasi olarak çok apolitiklerdir.

ister bulgaristan a giden isterseniz ukraynaya doğu avrupa insanı böyledir.
Sıcak kanlı insanlar ve genelde renkli gözlüler. Yani benim görüp tanıdıklarım. Gelibolu da da var çok.
Trakya bölgesinde bulunurlar.
Su gibi içki içerler fakat geneli temiz düzgün insanlardır. Evet.
Bundan ötürü sözünü çok kullanırlar. Bunu cümle arasında söyleyen kişiye direk trakyalı damgasını basiyorum.
güncel Önemli Başlıklar