bugün

sözde istanbul takımlarına tepkili olan ve kendini dört büyüklerden sayan bir klubün taraftarlarının galatasarayı bir baba olarak görmesi ile ortaya çıkan enteresan çelişki. kendilerinin de farkedemedikleri aslında bir eziklik sendromu.

şimdi bir yıl evvel galatasarayın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından kornaların çalındığı, silahların patladığı bir şehrin takımından bahsediyoruz. galatasaraya tepkisi olan, sadece trabzonsporlu olan gerçek taraftarlara sözüm yok. onlar bir kenara geçedursun. sözüm yavşaklara.

gelip de bir anket yapsan şu şehrin insanın yarısından çoğu "penum iiknci takiimum kaasaraydur" der. tanıyorum bu adamların hepsini ordan biliyorum. bak sallamıyorum yani. galatasaray derbilerinde öğrenci semtindeki kafelerein galatasaray formalı insanlarla tıkış tıkış dolması, söz galatasaraya geldiğinde bir yumuşama belirtileri, gizliden gizliden içeriden beslenen sarı kırmızı bir sempati. aman yarabbim ne güzel bir sevgi.

adamlar takımınızda oyuncu bırakmamış, neyiniz varsa almış sömürmüş. gelip dönüp bir de üzerine bir güzel koymuş bırakmış. hala gaasray gaasray. ulan normal bir adam olsa fenerbahçeye beslemediği kini besler. ama size gelince hala "şikeciy punlar şkeci haainler" "kupamizu isteeyruk". galatasaray desen zaten adamlar yüzyılın görmemişleri. takımları bir gol yiyince ya da oyuncusu kart görünce dünyaları yıkarlar, kıyametler kopar. peşine çok haklıymış gibi anlamsızca sinir krizleri geçirip hakeme sataşan teknik heyetiyle, ezeli rakibi arasında puan farkı olmasına rağmen tam bir "görmemişlik" timsali gösterirler. sanırsın ki üçüncü ligden gelmiş bir takım tarihinin ilk şampiyonluğuna oynuyor. aç gözlülük. yarın gelir "onur" unuza da göz dikerler bunlar heh uşaklar *
üç sene evvel bursaspordan kat kat güçlü olduğumuz halde ve şampiyonluk maçında fenerbahçenin size karşı yüzyılın futbolunu oynamasına rağmen, siz de yüzyılınızın çanakkale geçilmez futbolunu oynayarak maçı bırakmadınız. ve şampiyon olmamıza izin vermediniz. tebrikler. şampiyon bir anadolu takımı oldu sonuçta çok da fazla kin beslemedik, triplere girmedik. ama işin ilginç yanı bunlar üç temmuzdan baya bir önceydi. şike bahanesiyle kin besleyen insanların peki o zamanki derdi neydi.

bana sorarsanız işte bunlar hep. neyse. sözün kısası bence çok güzel ikili oluyorsunuz dostlar. siz onlara "baba" gibi baktıkça onlar da sırıtarak zevke geliyor. o yüzden öyle çok büyüğüm havalarına girmeyin. bu şekil hiçbir zaman en büyük olamazsın. en fazla pontus sömürgesi olursun. hep böyle kalın. sağlıcakla.