bugün

eski milliyetçi ve muhafazakar parti nin yeni ismi.

milliyetçi ve muhafazakar parti, son kongresinde ismini ve logosunu değiştirerek, "toplumsal uzlaşma reform ve kalkınma partisi (turk parti)" oldu. genel başkanlığına eskiden tayyip Erdoğan'a yakın isimlerden biri olan Ahmet Eyüp özgeç seçildi.

bu parti önümüzdeki yerel seçimlere katılabilecek.
kısa adının turk partisi olabilmesi için gayet saçma bir parti ismi verilmiş muhtemelen 1/10000 oy alamayacak partidir.

ben de parti kurdum amk. adı da : yurt aydınlanma reformsal ahenk kitlesi partisi.
abdullah gül tarafından akp'ye alternatif parti olarak kurdurulduğu iddia edilen parti.
parti kurarken ismini brezilya'dan esinlenmişlerdir. amblem olarak, kollarını açmış isa kullanmasalar bari.
kısaltması türk olsun diye yoğun çaba harcamış partidir. tek fonksiyonu da isminin kısaltılmış hali, yazık.
şu anki sonuçlara göre ülke geneli 58.323 oy almışlar. isim önemli hacı *
ambleminin hafif ak partiyi andırmasından dolayı bazı sandıklarda turk parti oyu veya hem akp'ye hem de turk parti'ye basılmış oylar (yani geçersiz) çıktı. muhtemelen arkadaşlar önce bu partiye basmış, sonra ampulü görünce ona da basmışlar * yoksa adını kimsenin bilmediği bu partinin 50 küsür bin oy alması imkansız gibi geliyor bana.
koskoca bursa şehrinde 0 (sıfır) oy almış.
burdurda 0 oy almış. (acaba örgütlenemediler mi?)
batmanda bir kürt partisi hakpar 392 oy alırken turk parti 508 almış.
bingölde hakpar 438 turk parti 520 almış.
samsunda 3340 oy %0,44.
ne ayak anlamadığım parti.