bugün

ilk kez oynadığı bank asya'ya kötü başlasa da hemen toparlanıp orta sıralara yükselmiş, türkiye liglerindeki tek profesyonel kütahya takımıdır. taraftar grubunun adı neşterdir. kütahya'yı liglerde uzun yıllardır temsil eden ezeli rakibi kütahyaspor 2008'de 2. kez amatör lige düşmüştür * ve şu an bölgesel amatör lig'de oynamaktadır.
Memleketimin güzel inançlı bir takımı.
kütahya ilçesi olduğu halde kütahyalılar tarafından sevilmeyen takım nasıl iş anlamadım.
Böyle giderse süper lige çıkmasına şaşırılmıyacak takım.
Bank Asya takımı. Şaka değil bu isimde takım var.

Ben çok merak ediyorum bu takım Avrupa kupalarına çıksa, rakip takım da merak etse bu kelimelerin anlamiNi, ne şekilde cevrilebilir bu isim.
komik ismiyle bank asyada iyi işler yapan takımdır. memleketimin takımıdır. candır.
sevilesi taraftar olunası takımdır.
ilk sezonunda bank asyada fırtınalar estiren takımdır.helal olsundur.
bolu spor'dan 5 yemişlerdi ligin ilk yarısında.
bu gün boluspor'u kendi evinde 1-0 yenerek çok büyük bir 3 puan almıştır.
şaşırtan grafiği vardır, süper lige yükselmeleri garip karşılanmamalı.
bank asya'daki ilk sezonlarında lige kötü başlasa da hızla toparlanarak ligde üst sıralara yükselen ve 22 maçta topladığı 34 puanla averajla 4. sırada bulunan takımdır. nazar değmezse bu takım seneye süper lig'de oynayabilir.
bir liverpool, bir marsilya gibi işçilerin kurduğu ve vakti zamanında gündüz madende çalışan, gece de maç yapan işçilerle büyüyen futbol takımıdır.

http://emekdunyasi.net/ed/spor/8694-kan-ve-komur
taraftar grubu olan neşter olsun, teknik direktörleri olsun mizahi açıdan en gelişmiş futbol kulübüdür.
(bkz: bir mersin idman yurdu değil)
bugün adanaspor'u 1-0 geriden gelerek 2-1 mağlup etmiştir.
bursa carrefour kavşağından 1 saatte girilebilen kütahya'nın tavşanlı ilçesi'nin takımı, lakin maçlarını tavşanlı'da değil, kütahya'da oynamaktadır ki son derece yanlış bir tercihtir.
zira tavşanlı dağdadır, tavşanlı halkı da dağlıdır. bu yüzden bursa'ya daha yakındır.
bursa'da yaşayan yüzbinlerce dağlı ve tavşanlı'lı düşünüldüğünde maçlarını bursa merinos stadında oynamaları daha hayırlı olur kendileri için. böylece bursaspor taraftarı'nı da yanlarına alarak iç saha maçlarında daha rahat sonuca gidebilirler...
fenerbahçeyi bıraktıktan sonra maç muhabbeti açıldığında gırgırına tuttuğum takımdı. ancak inşallah seneye süperligde görürüz.

düşüncesi bile heyecan verici.
tam adı türkiye kömür işletmeleri tavşanlı linyitspor olan takımdır. bank asya liginde 12. haftadan 23. haftaya kadar yenilgisi olmayan takımdır. bu haftlarda çaykur rize , orduspor, boluspor gibi dişli takımlarla mücadele etmiştir. ayrıca yine aynı ligde kendi evinde yenilgisi olmayan tek takımdır. playoff lara kalması muhtemel gibi gözüküyor.
son 3 yıl baz alındığınde türkiye'nin en başarılı kulübü.
adını ilk duyduğumda gülmekten yarıldığım tiky diye dalga geçtiğim fakat başarıları ile de kendinden söz ettirmeye başlamış kütahya takımı.

gelecek sezon süper lige çıkarlarsa çok daha yakından takip edebileceğiz.
Bank asya da liderliğe yükselmiş ve şahsımı sevindirmiş kütahya takımı.
4 senede 3 klasman atlayıp bank asya lideri olan takım.

bank asya 1.lig imkansızın da ötesinde bir hayalken şimdi süper lig yolunu aşındırıyor , üstelik maç fazlasıyla liderlik koltuğunda oturarak.

ne kadar mütevazi bir takım olduğunu şurdan anlayabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.t...tbol/16848179.asp?gid=373
linyitspora karşı maç kazanmak için kuvvetli spot ışıkları alınır linlitli oyunların üstüne tutulur. hepsi tavşan gibi donup kalınca gol ve goller atılır.
an itibariyle bank asya 1. ligde lider olan takımdır. Süper lige çıkmaları halinde Türk futbol tarihinin en büyük 2. başarısına imza atmış olacaklardır.
iddaa da bu haftada yüzlerimizi güldüren kütahyanın mütevazi takımıdır.
Bir dönem altyapısında oynadığım (ki o zamanlar 3. lige yeni çıkmıştı) bırakarak hayatımın hatasını yaptığım kulüp. (nerden geldim istanbula---tavşanlıdan)
Oha ya harbi çıkacak süper lige bizimkiler
(bkz: NAPTIN BiZiMOLAN)
adım adım süper lig'e gelen takım. bugün de 1.80 oranıyla iddaacıları sevindirdi.