bugün

Çok normaldir. Ebul Gazi Bahadır Han Maveraünnehir'e yerleşen Türkler için "beş-altı nesil sonra yaşadıkları yere, suya çektiler " der.
Kaldı ki türkler içinde ancak doğu türkleri çekik gözlü sayılabilir. Bunun nedeni de göz torbalarının yağlı olmasıdır. Iklim ve coğrafyanın gerektirdiği budur. Şimdi aradan bin yıl geçmiş bin yıl neredeyse 30 kuşak demek. 30 kuşak boyunca öncekinden farklı bir coğrafyada ve iklimde hâlâ aynı olmamız mı daha anormal olurdu yoksa değişmemiz mi ?
"Karışma " olayına gelirsek hayatın doğal seyrinde mümkündür. Fakat bu türkler gelir gelmez hadi herkesle karışalım, mozaik yapalım anlamına gelmez. Insanlar bunu böyle zannediyor. Her milletin önceliği kendi milletidir evleneceği zaman.

Edit : Başlık başıma kalmış.
Annesi avupali
babası türk yazar beyani.
dert etme evladım işte daha iyi, tipimiz diğer akdenizlilere benziyor. encik cüncük moğol tipini ne yapacaksın?
Kazak kirgiz ve ozbeklerin zamanla karistigini duymustum orda , kazakistan cin sinirinda aralarinda birseyler gecti diye biliyorum kendi agizlarindan bile duymuslugum var diger iki ulke ise kazakistana sinir kazaklar ve kirgizlar asagi yukari ayni millettirdir ama ozbekler biraz farkli tabi ozbekistan ise tam bir kapali kutu ne iceri giren var ne icerden cikan , adamlar asiri derecede radikal kararlara sahip.

Sonuc olarak fiziksel betimlemeleri bize pek benzemiyor , ama kultur ve dil olarak bazi benzer noktalarimiz var.