bugün

başrollerde christopher gorham ve anne hathaway'in olduğu, gerçek hayattan uyarlanmış 2001 yapımı film. Her ne kadar anne hathaway afı geçse de 3 dakika rolü yok, benim gibi sevenlerden iseniz ve filmi bu yüzden izleme niyetinde iseniz hayal kırıklığı yaşarsınız.
Ne anlattığına gelecek olursam, film btince "ne izledim ki ben" demeniz olası. Beceriksiz ve pasif bir misyonerin tongan adasında yaşadıklarını izliyoruz. Genç adam sevgilisini de geride bırakarak 2 buçuk yıllığına bu adaya misyoner olarak gönderilir ve yarı ilkel bir yaşam süren halka yardımcı olmaya çalışır.
4 günde incil okuyarak yerli halkın dilini öğrenmesi, ölmüş çocuğu bilimsel bir yöntemle hayata döndürmesi gibi kerametler gösteriyor ama 2 buçuk yıl içersinde yiyip içip yatmaktan başka bir şey yapmıyor, yerli kızlar zengin beyazlara iki çuval erzak için satılırken yine sesini çıkarmıyor ve hala birilerini vaftiz etme derdi güdüyor. Bununla birlikte görevi olan tanrıyı anlatma, dini yayma görevini de yerine getirmiyor. Buna rağmen yerliler kendisini seviyor ve misyonerlerin başkanı tarafından yaptıkları dolayısıyla övgüler alıyor. Bu yüzden gıcık bir karakter ve bir garip film.
Herhangi bir dinle sorunum olmadığı için bir şeyler anlattığı sürece dini filmleri izlerim fakat bu filmin anlattığı bir şey, bir karakter başarısı falan yok malesef.

https://www.planetdp.org/...-side-of-heaven-dp46895#1