bugün

lan arkadaş biz ne sikim bir memlekette yaşıyormuşuz da haberimiz yokmuş. en azından benim yokmuş.

eşkıya dağdan insin. karşılamak için günlerce öncesinden hazırlıklar yapılsın falan. daha da yetmez herifler dağdan indi yorgundurlar, mahkemeye kadar zahmet etmesinler, biz hakimleri ayaklarına götürelim diye maaşını benim ödediğim hakimi deposunu benim doldurduğum helikopterle habur'a kadar götürsünler. ne ala iş lan? hayırdır beyler. siz kimden yanasınız?

mahkemeye allah kimseyi düşürmesin. ben daha onyedi onsekiz yaşlarımda bir defa şahitlik sebebiyle mahkemeye çıkmıştım. tabi o zaman askerlik yapmadığımızdan esas duruş falan bilmiyoruz. gayri ihtiyari ellerimi arkama bağlamışım da hakim kadın bana çıkışmıştı." doğru düzgün dur be, mahkeme salonu burası."

şimdi ben bu haberleri okudukça o hakime ve adalet sisteminin kulaklarını çınlatıyorum bol bol.

şahit diye, adalete yardımcı olma misyonundaki adama yaptığı muamele ile dağdan inen eşkıya bozuntusuna yaptığı muameleyi kıyaslamak insanı uçsuz bucaksız buhranlara sokuyor.

şimdi o hakime karşımda olsa da sorsam. orası ne salonu? mahkeme mi tiyatro mu?

--alıntı--
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan helikopterle dört özel yetkili cumhuriyet savcısı ile bir ağır ceza mahkemesi hakimi Habur'a götürülmüştü
--alıntı--

http://www.ntvmsnbc.com/id/25013468/
(bkz: teröristin ayağına darağacı götürmek)
siyasetin yargıya müdahalesinin fotoğrafıdır. ama aylardır içerde yatan aydınların hakları olunca "yargı bağımsızdır". yersen! *
yine dünyada bir ilke imza attık. suçlunun ayağına hakim-savcı gonderdik.
hani bağımsız * olan yargı mensubu arkadaşları.
bu ilkler bizi kesmedi bu terörist arkadaşları serbest bıraktık.
sevgili sözlük cahilsiniz yargıda ayağa hizmet başlamış haberiniz yok. *
asılsız kanıtsız delillerle insanlara çamur atan sözde müslüman iktidar zihniyetin belgeli hareketi.

tarih unutmayacak bu yaptıklarınızı.
Böyle çocukça meselelerden kan dökülüyor ya hala. Hala savaş yok, hala temizleme çabası, hala bitirme hayalleri, hala teslim olsunlar hepisini içeri tıkalım düşüncesi.

Adam iner mi yahu böyle yaparsanız. 30 senedir kurşun yakıyorlar, onca zamandır kan dökülüyor. Ben 30 senedir bu savaşın her gününde ya operasyon oluyor, ya da pkk durmadan köşeye sıkışıyor, az kalıyor. Bitmeyecek arkadaş bu savaştan çıkar sağlayanlar var. Bu savaşın etnik bir yanı var.

Bu savaş ciddi bir savaş! inkar edilemez bir noktada, türkiye'nin en büyük gerçeklerinden. Bunu 30 senedir silahla çözemiyoruz, çözülemez. Çünkü bu hareket halka mal olmuş bir hareket. istediğiniz kadar pkk kürt kökenli vatandaşlarlan alakası yok deyin. Yalan dolan, bal gibide kürt hareketidir. O insanlar o dağda yaşayabiliyorlarsa bunu ne amerika destek vererek yapabilir ne de rusya. onların desteğiylede birlikte halkın desteği tutuyor onları.

inkar inkar inkar. Al sana inkar! Hergün gelen şehit haberlerini inkar etmektir yaptığınız, sallamaktır, elimizde çok var demektir, insanlığa hakarettir.

Adamlar arazi biliyor ceylan gibi sekiyor. kar görmemiş çocuklar, 13 ünde izbandud gibi olan dağ taş bilen adamla savaşıyor. Bitmez bu kan barış durdurmadığı sürece.
terörokrasiye uzanan yola kırmızı halı sermekten farksızdır.