bugün

ırak'a girip kandile bomba bırakan ordumuzun yaptığı eylem.

neymiş sınır ihlaleyimiş. ulan biz pkk ile çatışırken yapmıyor muyduk sınır ihlali ? o adamlar da kendi teröristlerini gebertmek için ister istemez sınıra yaklaşmış. geçmemiş bile sınırı.
Tirsak ordunun recep amriyle erkeklesmesidir.. daha dun sirnak askeri sinirinda kurt pacavrasi acarak gobek oynayan kansizlari izliyordun neredeydin. Tayyip silahli kuvvetleri. Bi siktirin gidin.
Recep abinin ülkeyi bırakıp kaçmadan bu da benden size son kıyak olsun alın size nur topu gibi bir savaş nedeni dediği olaydır. Uçağın sınırı geçip geçmediği kesin değil, geçiyor bile olsa biz ırak sınırında terörist yuvalarını bombalarken sınır ihlali yapmadık mı? Bu oldukça hassas bir mesele üzerinden siyasi kar gütmekten başka bir şey değildir.
kime dalaştığının farkında olmayan başbakan icraatı.

2 kelimesiyle koskoca avrupayı dize getiren putin gibi bir adamın kuklası olmuş esad'ı kolay lokma görme gafletine mi düştü yoksa iç savaş çıkarıp sıvışma derdindemi zamanla göreceğiz.

ama haddini aşarsan sikerler bilesin.
Onlarda bizim uçağımızı düşürüp askerlerimizi şehit etmişti ödeşmiş olduk.
Bu zihniyetin şerefini haysiyetini onurunu varsa vatan sevgisini sikmek şart.
Uçak gelecek defalarca sınır ihlali yapacak onca uyarıya aldırış etmeyip ihlale devam edecek ve sen ülke olarak buna sessiz kalacaksın.
Olum siktirin gidin bu ülkeden.
başkasının çöplüğüne giren horozu didiklerler.
içine kapanık, dışarı kafasını çıkarmayan, tırsak kemalistlerin düşüncesidir. rte önderliğindeki güçlü türkiye osmanlı tokadını göstermiştir.
zamanlaması manidardır.
savaş nedeni olan durum.
türkiye cumhuriyetinin kendi içindeki ve bölge ülkelerindeki terörle mücadeleye(!) ne kadar kararlılıkla devam ettiğinin bir göstergesidir.
tayyip'in ne kadar orospu dölü olduğunun kanıtlarından bir tanesi.
Bütün ülkenin kafayı yediğinin son ve kesin kanıtıdır. Amk ülkesinde aklı başında, sağlıklı tek bir insan kalmadı ya. Adama savaş sebebi bu diyorsun, bu kadar hafife alınacak bir konu değil diyorsun. Olsun savaş çıksın biz kazanırız ki diyor. Senin ben zihniyetini sikeyim.
Kurallar bellidir arkadaşım. Kırmızı çizgi koymuşsan, sınır ihlalinde vururum diyorsan;vuracaksın. burada hayatı klavyeden öğrenen zavallıların dediği, umduğu gibi yaparsan ipin ucunu kaçırırsın. ben takdir ettim t.c.'yi
türkiye ile ırak arasında yapılan anlaşmalar hakkında fikri olmayan insanların vereceği önermelerden birisidir.

amcık gibi bir yeri sınır ilan etmekten kaynaklanan bir sorundur.
arapçı şerefsizlerin türkçüleri vatan hainliği ile yargıladığı eylem.

ulan ibneler ösocu piçler sınır ihlali yaparken nerede sizin o engin uluslar arası hukuk bilgileriniz. yapan yobaz olunca nerede vatan sevginiz soysuzlar.
abd çıkarları için kendi askerinin savaşa itmektir.kusura bakmayın abd'li iş adamları zengin olacak diye tür askeri ölemez.
yapılması gereken yapılmıştır. askeri gücü olan ve sınır ihlaline maruz kalan her ülke aynı şeyi yapar.
sen israil hava sahasına girersen, israil seni vurur. sen suriye hava sahasına girersen suriye seni vurur. sen türkiye hava sahasına girersen türkiye seni vurur. kırmızı çizgi diye bir şey vardır. taciz ve ihlal kabul edilemez.
eğer ki türkiye bunu yapmamış olsaydı ve ihlal haberlere yansımış olsaydı, nato üyesi olan türkiye'nin askeri gücü tartışılır. etkisiz bir izlenim oluşturulurdu. ki bu da sosyal medyada yankı bulurdu.
baştan ifade edeyim: adalet ve kalkınma partisi'nin bilhassa suriye politikasını zerre desteklemiyorum, amerikan emperyalizminin güdümündeki bu karıştırıcı politikayı, her müslüman reddetmelidir. arap baharı projesinin son halkası olan suriye'de kardeş müslümanlar birbirlerini öldürmektedir. bu da pek acıdır.

lakin...

burada esad'çılık yapan ulusalcılar, daha birkaç ay evvel suriye uçağımızı düşürdüğünde, sınırlarımıza bombalar yağıp insanlarımız öldürüldüğünde, minvalde bahsi geçen suriye lideri ve onun selefleri yıllarca pkk'yı doyurduğunda, ''akp millî menfaatlerimizi koruyamıyor, ne kadar aciz bir ülkeyiz'' diyorlar mıydı, demiyorlar mıydı...

şimdi yine aynı kişilerin ''akp savaş çıkartacak'' diye ağlamasına ben anlam veremiyorum. bu ülke siyasetindeki partiler ve onların sempatizanları o kadar kaypak ki, bu tür şeyler bana olağan geliyor. biri biraderim dediği esad'a söver, beriki sırf muhalefetinden esad'çı olur, çocukları bombalayan katil için ''teröristleri kovalıyor'' der, buradaki akp'li de berkin elvan'ı terörist olarak görür.

ne farkınız var birbirinizden?
hala tayyip'i savunan orospu döllerini göstermiştir. rafızi filan siktir et orospu çocuğu. amına kodummunun dinci köpekleri.
götünüzdeki boku temizleyin önce. kutuların hesabını verin orospu dölleri.