bugün

mesela:
(bkz: sikicem psikolojini de seni de ha)
bazen terk etmek için geçerli sebepleri olan kadındır.sebeplerden biri sevgilinin eşekleri tercih etmesi olabilir.
(bkz: ağız burun)
hemen çıkmayı gerektirir. aman diyelim.
erkeklerin ardını arkasını bilmeden gıcık olduğu kadın tipidir o kadınlar.karakteri sağlamdır belki ama psikolojilerini bilemeyiz.
çok önemli ve tuhaf bir giriştir.

aslında ortada bir ayrılık olduktan sonra sen terkettin, ben terkettim muhabbeti saçmadır. ancak bizim erkeklerimiz biraz egomanyak olduklarından bunu devlet meselesi haline getirirler.

kızımız bir kere ayrılık lafı etse hemen ses şükrü saraçoğlu stadı ıslıkları gibi birden yükselir, hakaretler, tehditler, şunlar, bunlar...

oysa zorla ilişki olur mu? hadi oldu diyelim ona ilişki denir mi?

şu da var ki ilişkiler her zaman tek taraflı bitmez. bazen iki taraf için de en önemli ve doğru olan budur ve ortak alınır. bazen de siz istersiniz onun gitmesini. böylece hem suçlu olmayacak hem de sorumluluk almayacaksınız.

terkeden kadınlar.

aşk kadınları, ağlayan kadınlar, çapkın kadınlar kavramlarına alışığız ancak terkeden kadınlar diye bir kavram bize tanıdık değil. aslında başa dönersek terketmek diye bir şey de yoktur. ne erkek ne de kadın için.

bunu okuyan bayan yazarlar varsa mutlaka yaşamıştır. bizim delikanlı erkeğimiz birden pat diye çekip gider nedir bu? terketmek.

mi acaba?

aradan birkaç hafta geçer zırr telefon, erkek salya sümük ''pişmanım beni affet''

eee ne oldu? kimse beyimizi sevip saymayınca tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı.

kadınlardaysa böyle bir şey pek olmaz. yani çok mutlu mesut giderken birden pat diye ayrılmak isterse bunun çok önemli bir sebebi vardır. bunları ele alalım.

1- başkasını seviyordur:

olamaz mı? olur. hatta evliyken ve 5 çocuk sahibiyken de olur. o evlilik tamamen mantıksal sebeplere dayanıp sevgi kırıntısı bile içermezse hayli hayli olur.

2- dayanayordur:

erkek o kadar öküz, o kadar manda bir tiptir ki kızımız artık dayanamaz ve gider.

3- sebebini kendi de bilmiyordur:

bir şekilde bu ilişkiden kendini soyutlamak ister ancak sebebini bilmez. sadece öyle ister. belki uzaktan sevmek ona daha yakındır. bakmayın öyle kadın psikolojisi bu, 2 cümle freud okuyup çözülmez.

4- idealizasyon:

kızımız zaman içinde kendine ciddi değerler kattıysa (para, eğitim, kariyer vs..) ancak erkek hala yerinde duruyorsa artık tatmin etmez ve o da kendine daha yakın şartlarda birini aramak ister.

5- doğru erkeğin hayali:

birlikte olduğu erkeğin kendisi için çok iyi bir sevgili olduğunu bilmesine rağmen bu mutluluğun bozulmasından korkar ve kendi bozmak ister. gider kadın. gider ama kalbinde ve beyninde hala o sevgi vardır. sadece cesareti yoktur.

örnekleri daha arttırabiliriz ancak bu tarz genellemeler her zaman doğruyu göstermez. doğru ancak o kadının içindedir ve onu sadece az sayıda kişi bilebilir.
güncel Önemli Başlıklar