bugün

Ispanaktaki demir oranının %1-2 olduğunu öğrendiğim zaman fark ettiğim gerçektir.
(bkz: guvendiğim dağlara nasuh mahruki çıktı)*
hayallerimle oynadı. şimdi o ıspanak denen bitkiyi evime sokmuyorum. değil mi ki onu yoğurtla, ekmeksiz tabaklarca yiyen ben, artık onu görmek bile istemiyorum. (bkz: ankaragücüme gidiyor böyle yaşamak)*
yıllarca ''bakın ıspanakla kabasakalı nasıl pataklıyorum bak bak nası pekmezi akıttım elemanın'' yalanlarıyla bizi dolandıran temel reis'in (reis diyerek çocuklara daha küçük yaşta mafya olayına sokmuşuz)foyasının ortaya çıkması. bence biz çocukluğunu kandırılarak geçiren yazarlar kabasakalla anlaşıp temel'i beline sopayla vurmak suretiyle cezalandırmalıyız.
zavallı kabasakal'ı sürekli bir yalancıdan dayak yemekle onurunu kırdıracak söylem
adı temel bile olmayan elin gavurundan beklenecek halttır. * * * *
ıspanakta bulunan demir oranı bilim adamları tarafından %2 olarak açıklanmıştır ta yıllar önce. bu da gayet yüksek bir orandır bir besin açısından. ancak yıllar sonra yapılan araştırmalar bu oranın binde 2 olduğunu kanıtlamıştır. tabi aradan geçen bu kadar senede temel reis denen çizgi film kahramanı oluşmuştur ve ıspanak üzerine kurulu bir fenomene dönüşmüştür.

işin özü bilimin yanlışı, çizgi film yapımcılarının yanlış yönlenmesini sağlamıştır.
o piposuyla da sigara içiyordur o kesin dediğim olay.
saçmaydı zaten bazen pazılarını şişirince pazısının içinde hareket eden bir tank olurdu. tank gibi güçlü falan gibi. saçmaydı yani yalancının önde gideniydi temel reis ama yine de severek izlerdik o da ayrı konu tabii. *
amerikada ıspanak stoğunun artmasından ötürü ıspanak tüketimini arttırmak için çıkarılan temel reis çizgi filmi ile tüm insanların kandırılması olayı.