bugün

evet efendim ak parti hükümeti çok müslümanca bir karar atmış ve şimdilik gece 10'dan sonra alkol satışını yasaklamıştır. peki sadece bununla kalmalı mı tabi ki de bununla kalmamalı.

ak partimizin yapması gereken tek şey alkolün çok cenabet bir şey olduğu anlatılmalı. alok alan adamın 40 gün abdesti tutmaz efendim. bakın ben şirketimde sabah 8 den gece 10 lara kadar 500 liraya adam çalıştırıyorum. ama adamlar hiç kızmıyor ilk önce yaradana sonra ekmek verdiğim için bana şükür ediyorlar neden efendim çünkü işçilerim alkol almıyor.

neyse nereden nereye geldik. uzun lafın kısasına gelince;

265 tane müslüman çalışanım var. diyelim bu adam evine gidiyor çok yorulmuş. her ne kadar şükür etse de yorulmak insan doğasında vardır. evine bir giderken bir baktı mahallesinde biralar. soğuk soğuk. olur mu efendim müslüman bir işçiye yapılır mı bu.

işçimin canı bira çekecek. sonra bira alacak. ertesi gün kafa bir dünya işe gelecek ve birde cenabet olarak. kendisinin verimi düşecek. benim verdiğim paracıkları alkole yatıracak.

sonuç olarak mahalle aralarındaki tekel bayiler kalkmalı ve alayı şehir dışına taşınmalıdır.