bugün

zır cahil bir ailenin , sebebi ne olursa olsun mağdur olmuş evladına reva gördüğü üzücü olay. bu işin tanım kısmıydı. ne açıdan alırsak alalım bu genç kızın ruhunda ve vücudunda açılan yaranın hesabını kimse veremez. uğradığı saldırlar karşısında hangi birine sırt çevirip güçlü olmaya çalışacak beni düşündüren bu. en ufak mutsuzluğumuzda sığındığımız , ailemiz, arkadaşlarımız ve hatta kimi zaman yalnızlığımıza ilaç gibi gelen bir işimiz varken çok şükür diyoruz. peki bu genç arkadaşımız neye çok şükür diyecek! nefes aldığı için mi?

aile kavramınin içi boş olduğunun tek örneklerinden değil elbet bu genç arkadaş. fakat talihsiz bir ailenin kucağına düştüğüde aşikar. kıyaslamak çok acı olsa da bir şey belirtmekte fayda var. hatırlarsınız bağdat cad. tecavüze uğrayan bir genç kız vardı. bu genç kızın ailesinin tutumu ile içinde konu edindiğimiz ailenin tutumuna bakarsak anne-baba misyonluğununda adaletsizliğini görmüş oluruz.

ne olursa olsun, başımıza ne gelirse gelsin , yaşımız kaç olursa olsun size kol kanat geren bir annenin ya da babanın yoksunluğu , bedenen uğradığınız şiddettin travmasından daha ağırdır.

allah yardımcısı olsun bu genç arkadaşımızın. ve allah bin türlü belasını versin bu ailenin.

--spoiler--
gölbaşı ilçe emniyet müdürlüğü osman tan polis merkezi amirliği’ne müracaat eden genç kız, çalıştığı iş yerinde iş yeri sahibinin “sayım yapacağız” diyerek kendisini alıkoyduğunu ve alkol içirdikten sonra bilincini kaybettiğini, kendisine geldiğinde de tecavüze uğradığını anladığını ama kimseye söyleyemediğini belirtti. ailesinin olayı öğrenmesi üzerine annesi, babası, amcası ve halası tarafından dövüldüğünü, ölmesi için fare zehri içirildiğini iddia eden genç kız polisten yardım istedi. gözaltına alınan ve olayı itiraf eden iş yeri sahibi çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.genç kız yaşının küçük olmasından dolayı sosyal hizmetler il müdürlüğü tarafından koruma altına alınırken, ailesi hakkında ise adli soruşturma başlatıldı.

--spoiler--
fıtrat abi, sınav bunlar.
bu dünya için sınav diyorlar ya, şunu merak ediyorum bu soruyu kim hazırladı ?
tanım: aile değil cani topluluğudur.
kuzeni tecavüz ettiğinde edeni değil de edileni öldürmek gibi şeyler yapılan bi memlekette normaldir.