bugün

erkeklerin hepsini orospu çocuğu pezevenk zanneden insanın ortaya attığı iftiradır. tecavüz haberlerini kınamak için illa kadın olmak ya da çocuk olmak gerekmiyor. kişinin içinde azıcık insanlık varsa zaten bu haberleri kınar ve samimidir bunda.
Amazon kabilesine atılası yazarın erkekleri küçük düşürme çabasıdır.
(bkz: hepimiz tecavüzcüyüz)
bu konuda aşırı feminist düşünmemek gerekir. erkeğin de içinde insanlık barındıranı vardır elbet. samimi olabilirler.
erkeklerin samimiyetine inanmayan, tüm insanların aynı olduğunu zanneden insan düşüncesi. hayır siz kadınlar olarak oranızı buranızı açıp bakmasınlar derken çok samimisiniz, bravo size, alkış...
Bu konu hakkında yanlış düşünüyorsunuz.Erkek olarak diyorum ki erkeğim nefret , öfke , savunma , saldırı mekanizması küfürdür.O başlıkta benim gibi düşünen erkeğin içinden geçirdiklerini bi bilseydiniz farklı düşünürdünüz.
tecavüz haberlerını kınamanın cınsıyetle degıl dogrudan ınsanlıkla alakalı oldugunu bılmeyen kısı söylemıdır.
12 zenci yarrağının dibine kadar köklenip gagbang tarzı tecavüze uğramış birinin, durumun akabinde erkeklere bakıp uydurduğu palavradır.
eger dendigi gibi olsaydi her erkek tecavuzcu olurdu zaten. yanlis bir genellemedir. insan olan herles bundan rahatsizlik duyar. cinsiyet ayrimi yapmamak lazim.
bence gayet samimiler. bilemicem.
hepimiz, cebimizde uyutucu haplar, elimizde gazoz, üstümüzde rob dö şambr ile geziyoruz (müzik zaten kafanızda canlanmıştır), bu haberleri kınamamız gerçekten çok samimiyetsizce.
bir sürü erkeğin yalanladığı iftiradır. ama yine birilerinin kulağından girip öbür kulağından çıkacaktır. olsun biz kınamaya devam ediyoruz beyler.
katılmadığım söylem. elbet kınayacak, her yerde dillendirecek, eyleme dökerek tepkisini ortaya koyacak. kadınla yakınlaşma isteğini, cinsel dürtüyü, cinselliği kadınların da kirletmemesi lazım. seks ve tecavüzü bir görmeyiniz, bunun olgunluğuna erişmek lazım. uslüp çok önemli; bir şeyleri anlatırken nezaketten uzaklaşırsanız, kullandığınız iletişim dilinde suçlayıcı bir tavır takınırsanız daima kaybedersiniz. ve bu erkeğe mal edilemeyecek kadar büyük bir insanlık sorunu. samimiyet önemli ama bunu ölçecek kadar materyalist malzemelerimiz yok.
Bir sağlık programında konuşan psikiyatrist şöyle demişti: 'hepimiz potansiyel bir katil, potansiyel bir sapık, dolandırıcıyız; ama bizim bunu eyleme dökenlerden tek farkımız kendimize geldiğimiz o noktalarında eşiğindeyklen durdurabilmemizdir. onlar suçludur, çünkü kendilerine dur demeyi başaramamışlardır.' demişti.Bu konuşmadan ve kendi gözlemlerimden de yola çıkarak diyorum ki bahsettiğin gibi bir olaydan yola çıkarak 'erkeklerin' veyahut 'kadınların' hepsine böyle bir hakareti edemeyiz diye kanıya vardığım düşüncedir.
Alkış tutmasından iyidir.
Aynı zamanda kendisi tecavüz haberlerini tahrik olarak okuyan insandır. Bu meriçler kızları başımıza çıkardı.
Bir erkek olarak tacizin, tecavüzün ya da birçok suçun karşında olup tepki gösterdim, göstermeye de devam edeceğim bunun icin bana birilerinin izin vermesini isteyecek değilim. Ayrıca 13-14 yaşında henüz kendini yeni keşfetmeye başlayan bir çocuğun yanlışta olsa bir kıza dokunma isteğiyle, belli bir olgunluğa erişmiş bir kişinin zor kullanarak başka bir insana (kadın,erkek, çocuk, yaşlı farketmeksizin) tecavüz etmesini ya da taciz etmesini bir tutamazsınız.