garsonların bir tarftan masalarda oturan kızları sikecekmiş gibi bakıp diğer taraftan öpüşen sevgilileri burada yemek yeniyor diye uyarmaları, masalardan sigara, ateş vb izteyen gençlere, benden iste önce diye kısıtlamaları zira vagonun namusu onlara zimmetli, birtek onlar sikebilir kimse yokken boş koltukları.
iett de yaşanan olaydan gaz alan ve ben de bir olay atarım-tutarım diyen yazar s.çmığıdır.
moda ya! hadi hepimiz atıp tutalım. şu; ahlak bekçisi oldu, bu; ben kızı sokakta götürürken bana mani oldu diye atıp tutalım.

kardeşim topluluk olarak yaşamanın belirli kuralları vardır ki biz buna medeniyet diyoruz, içinde bulunduğun toplumun kurallarına uyacaksın. yok ben uymam dersen topla pılını pırtını yiyeceğin hatunu da al yanına git takıl ormanda, dağda. sana dur diyen mi var?

hem benim de içinde bulunduğum toplumun bütün imkanlarından istifade edeceksin, otobüsüne bineceksin, marketinden alış veriş yapacaksın vs. sonra de ben özgürüm istediğim yerde götürürüm diyeceksin. yok öyle yağma! belki farkında değilsin ama ahlak adı verilen ve toplumun geneli tarafından kabul edilmiş var ve sen bu kurallara uyacaksın. s.kinin keyfine göre takılacaksın diye kimseye yobaz yaftası yapıştıramazsın.

yine söylüyorum yok ben uymam dersen. al hatunu götür taksime orda ye. bak bakalım seni de hatunu da nası yiyorlar...