bugün

bir sorudur efendim. Namaz kılarkenki fotoğrafları bile var.
mezarda kılması zor olacağı için kılmıyordur diyebileceğim soru.
ama tayyip mezarda da olsa kılardı tabi... hey allam
cevabı evet olan soru.
muhtemelen mustafa kemal atatürk tayyip'ten fazla namaz kılmıştır ve dini bilgisi de tayyipten kat be kat fazladır.

mustafa kemal bir osmanlı subayı olarak yetişti. mustafa kemal'e namaz kılıyor mu diye sormak; osmanlı hristiyan bir devlet mi yeaa diye sormakla eşdeğerdir.
Tayyip erdoğana oy veren insanların hemen hemen hepsinin gerekçesidir; hırsızlığa, yalancılığa.
kamera karşısında özellikle poz vererek namaz kılmak ne kadar yanlışsa,

inanmayan bir insandan da kamera karşısında namaz kılmasını beklemek o kadar yanlış ve mantık dışıdır.
oruç bile tutuyor sayın erdoğan. siz halen ne peşindesiniz.
vatanseverlikten gram nasibini almış kişilerin yerine "tayyip teslim oluyor, atatürk teslim oldu mu?"sorusunu sorması gereken boktan sorudur (bkz: teslimiyetçiden kuvva i milliyeci olmaz).

ey şerefsizler! vahdettin, damat ferit, said molla, dürrizade, aznavur, şeyh sait... bir kısmını saydığım cümle hainler namaz kılıyordu. memlekete ne faydaları oldu?
tek farkları namaz kılmak olsaydı cevaplanabilecek soru.
atatürk reklam yapmıyordu. birde hırsızlık hiç yapmadı atam...
yaratıcı nın bize özgürlük verdiği konular hakkında yorum yapıp birilerini eleştirmek ya da baş tacı etmeye çalışmak ne kadar saçmadır ! kılmayan cezasını, kılan mükafatını nasıl olsa alacak ! milli kıyam bilmeyenler de mutlaka cezasını bulur. adamı daha fazla sinirlendirmeyin evde filleri zor tutuyorum.
(bkz: renault clio)
Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla ilgisi olmadığını söyler. Bazı kimseler modern olmayı kafir olmak sayıyorlar. Asil kafirlik onların bu inanışıdır.
Masum halka beş vakit namazdan başka, geceleri de fazla namaz kılmayı vaiz ve nasihat etmek belki de ömründe hiç namaz kılmamış olan bir politikacı tarafından olursa bu hareketin hedefi anlaşılmaz olur mu?
birisinin dinini,amelini sorgulamak Allaha mahsustur.sen kim oluyorsun da bunu sorguluyorsun.
kilar ya da kilmaz, bu kimseyi alakadar etmemeli fakat söz konusu bir yonetici ise "allaha itaat etmeyene itaat edilmez" ayetini dikkate alarak konuşmalı.
Atatürk beynini kullanıyordu peki Erdoğan beynini kullanabiliyor mu? Diye karşılık verilebilecek bir sorudur. Cevabı ise bellidir. Hayır. Ayrıca ülkeyi yönetmek için namaz kılmak mı gerekiyor? Atatürk namaz kılmıyordu ama ülkesine o kadar bağlıydı ki ülkeyi hep ileri taşımıştır. Peki tayyip amca ne yapıyor? Haaa haklısınız ülkeyi amerika, ingiltere, fransa, rusya, almanya gibi büyük devletlerle yarıştırıyor. Üstelik bunu okullara zorunlu osmanlıca getirerek yapıyor. Bravo..
cuma namazında vaaz veren bir lider ile cuma namazı için cami kapatan bir diktatörün sevimli kıyaslaması.

ben güldüm ne yalan diyeyim.
bazı atatürkçülerin cevap veremediği gerçektir.