bugün

ismi tayp olan çok yetenekli bir köpek.

efendim geçenlerde video paylaşım sitelerinden birinde dolaşırken denk geldiğim bir videoda gördüm bu sevimli köpeği. fakat videonun ismine dikkat etmediğim için buraya eklemek üzere tekrar bulamadım. size biraz bahsedeyim bulanınız edeniniz olursa paylaşsın.

bu köpeğin ismi "tayp", yani sahibi ona tayp diye sesleniyor. videoda çok iyi eğitim aldığı belli, halka açık bir alanda sahibinin komutlarıyla onları izleyenlerin paralarını çalıyor çaktırmadan. ve halk bu gösterinin sonunda "tayp" ı büyük bir coşkuyla alkışlıyor. gösteriden sonra sahibi "tayp" ın onları izleyen halktan çaldığı paraları tam verecekken bizim eğitimli köpeğimiz "tayp" çaldığı paraları büyük marifetle hooop bir anda yok ediyor. bu sefer halk onları daha bir coşkuyla alkışlamaya başlıyor. "helal olsun, paralarımız gitti ama bu köpek iyi eğitilmiş, iyi iş yapıyor" diyorlar.

aynı videoda başka bir sahnede ise "tayp" isimli köpeğin 4 tane yavrusu karşımıza çıkıyor. belli ki onlar da iyi eğitilmiş. bir tanesinin boynunda çok pahalı olduğu belli olan bir tasma var ve görüntüsünden anlayabildiğim kadarıyla türk parasıyla 600-700 bin tl eder. ben "herhalde en marifetli olanı bu yavru köpek" diye düşünürken bir anda zabıta dalıveriyor kalabalığın arasına. "tayp" ın sahibine "bu tasma çok pahalı, bunu nereden buldun?" diye soracakken bizim marifetli köpeğimiz "tayp" bir anda saldırganlaşıyor, hem sahibini hem de bu sevimli yavrularını koruma iç güdüsüyle havlamaya, dişlerini göstermeye başlıyor. bu durumdan korkan zabıta çil yavrusu gibi dağılırken, onları izleyen coşkulu halk yine büyük bir heyecanla "tayp" isimli köpeği ve yavrularını bağırlarına basarcasına alkışlıyor.

evet arkadaşlar videodan aklımda kalanlar bunlar. denk gelirseniz lütfen paylaşın. bu videoyu izledikten sonra "lan bu kadar parayı insanlar çalsa, ömür boyu hapis yatar" demekten kendinizi alamıyorsunuz. ama "tayp" isimli köpek ve yavruları tüm sevimliliklerini sergileyerek bu işi halkın da beğenisini kazanarak yapıyor. helal olsun.*
serefsizlere dert olmuştur..

adını açık yazsana lan kamil dübüründen kan çeksinler senin. evet.
sahibini bulurlarsa silkertecekleri köpektir.

ama anlaşılan o ki iyi eğitilmiş. allah nazarlardan korusun.
(bkz: havlamayı sizden öğrenecek değiliz)
Köpeğime koymak istediğim isim şu an oluştu kafamda teşekkürler.yuvasını da ayakkabı kutusu yapçam.
yaşıyor mu bu köpek acaba.